MANİSA İL MEM ARGE

ACELE VE GÜNLÜDÜR!!! Stratejik Planın Güncellenmesi

ACELE VE GÜNLÜDÜR!!! Stratejik Planın Güncellenmesi

             Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 21,11,2017 tarih ve 19681222 sayılı Olur´ larında;

"5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince tüm kamu kurumları tarafından hazırlanan stratejik Planlar Bakanlığımız tarafından da hazırlanmaktadır. Bu bağlam da 2013/26 Sayılı Genelge ve eki Hazırlık Programına uygun olarak hazırlanan Bakanlığımız 2015–2019 Stratejik Planı 2015 yılında yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bakanlık planı ile eş zamanlı olarak il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okul ve kurumlarda planlarını uygulamaya konulmuştur.

Orta Vadeli Program ve 65. Hükümet Programı ile Bakanlığımız stratejik planı arasındaki farklılıkları gidermek için ilgi (c) Bakan onayı ile bazı konularla ( ikili eğitimin sonlandırılması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve Dil öğretimi açısından müfredatın düzenlenmesi) sınırlı kalmak üzere güncelleme çalışması başlatılmıştır." denmektedir.

                Açıklamalar doğrultusunda ilimiz ve bağlı ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından güncellenen planların en geç 07 Aralık 2017 tarihi mesai bitimine kadar ONAYLI olarak Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. 

 

NOT :Aşağıdaki linkte Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2015-2019 Stratejik  Planı bulunmaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bu plana bağlı kalarak güncelleme yapması gerekmektedir. Planda güncellenen bölümler sarı renkle belirtilmiştir. Bu alanlar dikkate alınarak güncelleme yapılmalıdır.

 

 

   MANİSA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÜNCELLENEN STRATEJİK PLANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.