MANİSA İL MEM ARGE

Ar-Ge AB Birimi Projelerinde Emin Adımlarla İlerliyor

Ar-Ge AB Birimi Projelerinde Emin Adımlarla İlerliyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Erasmus+ Projesi kapsamında ortağı olduğu B-Living projesinin Ltt Kapasite Geliştirme Toplantısı’na 5 gün boyunca ev sahipliği yaptı.

Erasmus + Programı kapsamında, Belçika Ulusal Ajansı tarafından 2016-1-BE01-KA202-016287 hibe numarasıyla kabul edilmiş olan “B.LIVING: Dini Farklılıkların Bulunduğu Sınıflarda Öğretmenlerin Mesleki Eğitim Becerilerinin Güçlendirilmesi ve Avrupa’da Çok Kültürlü Eğitimin Arttırılması” başlıklı projenin kapasite geliştirme toplantısı 26 Şubat ve 2 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Proje kapsamındaki koordinatör ve ortak kuruluşların isimleri şu şekildedir: CIEP (Belçika), Infodef (İspanya), Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Türkiye), BEST (Avusturya),IASIS (Yunanistan), e-Learning Studios (İngiltere), Asdan(İngiltere)

Adı geçen kuruluşların yasal temsilci ve irtibat kişileriyle birlikte, proje ortağı Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına proje toplantısına proje kurum irtibat kişileri Kübra Çelebi ve Sinem Erdem katılım sağlamıştır.

Kapasite geliştirme toplantısı kapsamında, her kuruluş kendi ünitesini ve yaptığı çalışmaları ortaklara sundu. Toplantının dördüncü gününde ortaklarla beraber Manisa İl Milli Eğitim Müdür V. Necmettin OKUMUŞ’u ziyaret ettikten sonra Manisa’da yapılan iyi uygulamaları görmek adına Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Manisa Güzel Sanatlar Lisesi ziyaret edildi. Gün sonunda katılımcılara sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Necmettin OKUMUŞ verdi.

Bölgemizin tarihi ve kültürel zenginlikleri ortaklara tanıtıldı. Manisa Mevlivihanesi, Sultan Cami ve İzmir ilimizde bulunan Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ziyaret edildi.

09-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.