MANİSA İL MEM ARGE

Araştırma Yarışma ve Sosyal Etkinlik İzinleri

Araştırma Yarışma ve Sosyal Etkinlik İzinleri

                 Müdürlüğümüze bağlı kurum ve kuruluşlarda yürütülmesi düşünülen akademik araştırmalar, anket ve araştırma izinleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın 22/08/2017 tarih ve 2017/25 no´lu Araştırma, Yarışma ve Sosyal Etkinlik İzinleri konulu Genelgesi kapsamında değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır.  Anket ve araştırma izin müracaatları bireysel veya kurumsal olarak yapılabilmektedir. Araştırmacı dilekçede Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, açık adres, telefon numarası, e-posta adresi bilgileri yer vermelidir. Araştırmacı, danışman onaylı mezuniyet tezi/ödev/proje/araştırmanın amacı ve önemi, problem ve alt problemler, sayıltılar, sınırlılıklar, tanımlar, araştırmanın yöntemi, evren ve örneklem, veri toplama araçları, çalışma tavimi ve kaynakça ile bu madde kapsamında istenilen diğer belgeleri de başvuruya eklemelidir.

                  Okul ve kurumlarda yapılacak araştırmaların veri toplama araçları izin onayı başvurusu uygulama tarihinden en az dört hafta önce yapılır.  Komisyonumuza gelen anket ve araştırma izin müracaatları ilgili genelge kapsamında istenilen tüm evrakların eksiksiz olması ve anket sorularının uygunluğu halinde 15 iş günü içinde işlemler sonuçlandırılmaktadır. İlimizde Araştırma Değerlendirme Komisyonu her hafta Perşembe günü toplanır söz konusu müracaatlar değerlendirilir. Komisyondan uygun görüşle çıkan başvuru evrakları onaya gönderilmektedir. Onayı müteakip araştırmacılar Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü  0 236 2314608 ( dahili 105-110)  numaralı telefondan arayarak anket izninin  sonucunu öğrenebilirler.

 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.