MANİSA İL MEM ARGE

Avrupa´da Kapsamlı ve Yenilikçi Girişimcilik Eğitiminin Geliştirilmesi

Avrupa´da Kapsamlı ve Yenilikçi Girişimcilik Eğitiminin Geliştirilmesi

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE AB Projeler Biriminin yürüttüğü ‘START IN Developing Inclusive and Innovative Entrepreneurship Education in Europe’ (Avrupa´da kapsamlı ve yenilikçi girişimcilik eğitiminin geliştirilmesi) adlı projenin ikinci toplantısı 26-27 Nisan 2018´de, İrlanda´nın Cork kentinde yapıldı. Toplantı, Cork Teknoloji Enstitüsü tarafından düzenlendi.

Toplantının ilk günü Avrupa’da kapsamlı ve yenilikçi girişimcilik eğitiminin geliştirilmesi eğitimi müfredatı üzerine konuşuldu.Ortaklardan müfredatın yapısını oluşturması ve programın geliştirilmesi istendi.Bu fikri çıktı sonunda  İçerik: öğrenme birimleri, öğrenme çıktıları (bilgi, beceri ve yetkinlikler), öğrenim saatleri, öğretim gereksinimleri müfredatı İngilizce olarak bitmiş olacak tüm ortakların katkılarını dikkate alarak ve erişime açık proje platformunda bulunacaktır. Toplantının ikinci günü ise sorumluluğunu Cork Teknoloji Enstitüsü’nün üstlendiği projenin ikinci çıktısı olan Avrupa’da kapsamlı ve yenilikçi girişimcilik eğitiminin eğitim modulleri  üzerine çalışıldı.

 

Üçüncü toplantının 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Finlandiya’nın Jyvaskyla kentinde düzenlenmesi planlandı.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.