MANİSA İL MEM ARGE

BAŞARILI ÖĞRETMENİMİZE İKİ ÖDÜL BİRDEN

BAŞARILI ÖĞRETMENİMİZE İKİ ÖDÜL BİRDEN

İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminde görevli Öğretmen Ahmet MORSÜMBÜL yaptığı çalışmalarla Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal Kalite Etiketi ve

Avrupa Kalite Etiketine layık görülmüştür. Ödüller, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ tarafından Ar-Ge Birimi öğretmeni Ahmet MORSÜMBÜL’e takdim edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla bir proje başlatmıştır.  MEB Avrupa Birliği ve Dış

İlişkiler Genel Müdürlüğü, “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışması şeklinde üç kategoride öğrencilere yönelik yarışmalar başlatmıştır. 

Amacı, "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" tır.

Ayrıca “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasıyla da öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri teşvik edilmektedir.  

               Bu kapsamda, "Bana AB´yi Anlat" resim yarışmasına 81 ilde yer alan  tüm ortaokulların 7. sınıf öğrencileri;

"Bana AB´yi Anlat" slogan yarışmasına tüm ortaokulların 8. sınıf öğrencileri;

               "Bana AB´yi Anlat" kısa öykü yarışmasına tüm liselerin 9. sınıf öğrencileri katılmış ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinesi ile ilimizden de Manisa Sosyal Bilimler Lisesi

               öğrencisi Oğuzhan KARTAL bu alanda Türkiye 3. Olarak Brüksel ziyareti ile ödüllendirilmiştir. 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.