MANİSA İL MEM ARGE

CEMAL ERGÜN İLKOKULUNDA MATEMATİK ATÖLYESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

CEMAL ERGÜN İLKOKULUNDA  MATEMATİK ATÖLYESİNİN  AÇILIŞI YAPILDI

        Millî Eğitim Bakanlığı'nın TÜBİTAK ve Üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin matematik dersini küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlattığı Matematik Seferberliği çerçevesinde ilimizde "Manisa'da Her Yerde Matematik" projesi  uygulanmaya başlamıştır.

        Proje kapsamında;  matematik seferberliği çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilen matematik öğretim materyalleri ile Cemal Ergün İlkokulunda matematik atölyesinin kurulumu gerçekleştirildi. Tüm öğrencilerimizin faydalanacağı atölye, matematiği daha eğlenceli hale getirmek için kullanılan öğretim materyallerinin yanında matematik kavramlarından oluşan duvar resimleri ve tavan aksesuarları ile süslendi.

        Yapımı tamamlanan matematik atölyesinin açılışı 19 Ocak 2023 tarihinde Cemal Ergün İlkokulunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Dikici, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. 

            Açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mustafa Dikici; "Bakanlığımızın son dönemde önem verdiği projelerden bir tanesi de 'Her Yerde Matematik' projesidir. Biz bu tür atölyelerle öğrencilerimizin bilgilerinin yaşam becerileri ile örtüşmesini sağlıyoruz. Teorik bilgiler burada daha somutlaştırılarak kalıcı hale geliyor. Ben özellikle atölyenin yapımında destek olan hayırseverimize teşekkür ediyorum. Ayrıca biz burada iki projemizi birleştirmiş olduk. Görsel sanatlar öğretmenlerimize de duvar resimleri için çok teşekkür ederim. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz bu tür atölyelerin gerek ilkokullarda gerekse ortaokullarda sayısını arttırmaktır. Bu atölyeden sadece Cemal Ergün İlkokulu öğrencileri değil bir plan dahilinde diğer okullardaki öğrencilerimiz de yararlanacaktır. Hayırlı olmasını diliyor ve hepinizi hürmetle selamlıyorum" dedi.   

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.