MANİSA İL MEM ARGE

Değerler Eğitimi Projemizin Organik Tarım Faaliyeti Başladı...

Değerler Eğitimi Projemizin Organik Tarım Faaliyeti Başladı...

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimimizce Manisa’da belirlenen 4 pilot okulda organik tarıma yönelik faaliyetler ve bilgilendirmelerle öğrencilerde organik tarım bilincini yaşatmayı hedefliyor. Bu kapsamda ‘Geleceğe Adım, Organik Tarım’ projesi başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Recep DERNEKBAŞ, “Bu projeyle öğrencilerimizin genç yaşlarda organik tarımla ilgili bilgilere, becerilere sahip olması ve bunları hayatlarında yaşatmalarını hedefliyoruz.”dedi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimimiz tarafından okullarda organik tarımın yaygınlaştırılması faaliyeti ile organik tarımın üretimden tüketime kadar her aşamasının öğrenciler tarafından araştırılmasını sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Geleceğe Adım, Organik Tarım’ projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Çağatay Uluçay İlkokulu, Çağatay Uluçay Ortaokulu ve Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi pilot okul seçildi. İlk etkinlik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi serasında yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ve İl Tarım Müdür Vekili Metin Öztürk katıldı.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.