MANİSA İL MEM ARGE

Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında Faaliyetlerimiz Devam Ediyor...

Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında Faaliyetlerimiz Devam Ediyor...

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında tüm eğitim-öğretim kademelerimizde uygulanan, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimimizce hazırlanan ‘’Değerler Eğitimi Projesi’’kapsamında ; Manisa İnsani Yardım İdari İl Başkanı ve Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ tarafından, 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 10.00 da Manisa Yunusemre Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda ,Değerlerimizle ilgili konuşmacı olarak katıldı.Değerler Eğitiminin Gerekliliği,Türkiye de Değerler Eğitimi ve Değerler Eğitimi İlkeleri üzerine konuştu.

Necmettin OKUMUŞ konuşmasında; “Günümüz  olayları, birçok veli ve eğitimciyi, akademik başarının tek başına yeterli olmadığını; öğrencinin bilgi anlamında dolu olmasının onu hayatta başarılı kılmaya yetmeyeceğini; sosyal hayatta başarılı olabileceği özellikleri, hayata dair tercihlerinde sağlıklı kararlar verebilecek bilinci, kendini rahat ifade edebilecek özgüveni, ne pahasına olursa olsun haktan ve doğrudan ayrılmayacak dürüstlüğü kazandırmanın dünyada ona verilebilecek en önemli değer olduğunu; bu güzel hasletlerin değerinin hiçbir şeyle ölçülmesinin mümkün olmadığını düşünmeye ve bu konuda çalışmalar yapmaya itmiştir. Artık okullarımızda akademik başarı kadar, çağdaş hayatın vazgeçilmezi hâline gelen, dürüstlük, saygılı olma, ahlaki değerlere uyma,yardımlaşma, rahat iletişim kurma, insan ilişkilerine özen gösterme, nezaket kurallarına uyma, inisiyatif  kullanma, iş disiplini, temizlik, düzen vb. kavramlar da ön plana çıkmaktadır. Birey bir bütün olarak ele alınmakta, insanı insan yapan özelliklerin geliştirilmesine çaba harcanmaktadır.” dedi.

 

Ayrıca Manisa İnsani Yardım İdari İl Başkanı ve Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ,Değerlerimiz kapsamında; İnsani Yardım Vakfı (İHH) çalışmaları dahilinde, İlimizde ve gittiği ülkelerde karşılaştığı yardıma muhtaç insanların yaşadıklarını ve yapılan yardım çalışmalarını anlattı.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.