MANİSA İL MEM ARGE

ERASMUS+ Programınca desteklenen ETWINNING ağına üye olarak yararlanabilirsiniz...

ERASMUS+ Programınca desteklenen ETWINNING ağına üye olarak yararlanabilirsiniz...

E-TWINNING AĞINA KAYIT OLUNUZ

https://www.etwinning.net/tr/pub/index.htm

 1. Avrupa’dan meslektaşlarınızı tanımak,
 2. Başka okullarla kardeş okul ilişkisi kurmak,
 3. Öğretirken öğrenmek, ücretsiz eğitimlere katılmak
 4. Uluslararası işbirliğine dayalı etkinliklere katılarak öğrenme deneyiminizi arttırmak
 5. Sınıfa gerçek yaşam boyutu getirmek istiyor musunuz?

 

30.476 kayıtlı okulumuz, 52.920 öğretmenimizin kayıtlı olduğu eTwinner Programında 1.367 proje yürürlükte olup 8.878  proje tamamlanmıştır.

 1. Ücretsiz erişim! Sizin veya okulunuzun, üye olması için herhangi bir ücret ödemesi gerekmez. eTwinning, Avrupa Birliği tarafından desteklenmekte ve tüm okul personeli için ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bu ağda reklam yer almaz. Üye olmak iziç izin almanı gerekmez
 2. Topluluk duygusu eTwinning’e katıldığınızda, aynen sizin gibi binlerce meslektaşınızın yer aldığı bir topluluğun parçası olursunuz. Onlar; daha iyi, dinamik, sınırları olmayan bir eğitim için duyduğunuz ilgiyi ve Avrupa’da işbirliği oluşturmak için hissettiğiniz hevesi paylaşmaktadırlar. Fikirleriniz, ipuçları, ürünler ve kaynaklar paylaşılabilir ve topluluğun tamamı için bir değer haline dönüşebilirler. Sizden diğer üyelere, diğer üyelerden size
 3. Güvenli bir ortam Her bir eTwinner, bir okula bağlı olmalıdır. Bu, ulusal düzeyde Ulusal Destek Servisleri tarafından onaylanır. eTwinning üyeleri, belirlenmiş olan davranış kurallarına uyumlu bir şekilde hareket etmelidir: “SPAM mesajlar gönderilemez” ve “Maksimum esneklik”. Siz ve öğrencileriniz, eTwinning’de güven içinde olacaksınız.
 4. İşbirliğine dayalı projeler eTwinning’de yapabileceğiniz pek çok şey vardır. En önemlisi, diğer ülkelerden meslektaşlarla işbirliğine dayalı projeler oluşturmak ve yürütmektir. Projeler basit veya karmaşık olabilir: Bir ortak bulun, öğrencilerinizi dahil etmek için BİT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) ve yaratıcılığınızı kullanın. Gerisi zaten gelecek.
 5. Profesyonel Gelişim fırsatları eTwinning’de, öğrenecek ve gelişeceksiniz. Her bağlantı kurduğunuzda, sonsuz sayıda fırsatla karşılacaksınız: meslektaşlar bulun, fikir ve ipuçları paylaşın; bir Gruba veya bir Öğretmenler Odasına katılın ve tartışmalara dahil olun; bir Öğrenme Etkinliği’ne katılın ve becerilerinizi geliştirin. Size uygun olan sıklıkta ve zamanda!
 6. Yoğun destek Ulusal Destek Servisleri’nden akranlarınıza kadar tüm eTwinning topluluğu; size destek vermek, yol göstermek ve yardım etmek için hazır bir şekilde beklemektedir. E-postaları, Proje Kartlarını ve diğer araçları kullanabilirsiniz: sorularınız hiçbir zaman cevapsız bırakılmayacaktır.
 7. Mutlu öğrenciler eTwinning projeleri, öğrencilerin diğer ülkelerdeki akranlarıyla bağlantı kurmayı her zaman sevdiklerini göstermektedir. Projelerinin ne kadar kolay veya karmaşık olduğu önem taşımamaktadır. Motivasyon artar, sonuçlar garantilidir.
 8. Bürokrasi yoktur eTwinning’de, bürokrasi yoktur. Sadece kendiniz ve okulunuz hakkında bazı bilgiler sunmanız gerekir ve başlamak için tek yapmanız gereken budur. Hiçbir evrak işi veya raporlama yoktur. 
 9. Çalışmalarınız için Tanıma eTwinning’de yaptıklarınız, ulusal ve Avrupa düzeyinde tanınmaktadır. İyi projeler, Kalite Etiketi alabilir veya Avrupa Ödülü kazanabilirler. Ama, en önemlisi, Avrupalı meslektaşlarınız yaratıcı ve yenilikçi bir öğretmen olarak ne kadar değerli olduğunuzu görecekler.
 10. Sınıfın tamamı için Eğlence 


1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.