MANİSA İL MEM ARGE

HEM MESLEK HEM DESTEK PROJESİ

HEM MESLEK HEM DESTEK PROJESİ

PROJENİN AMACI

Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar, Salihli ve Turgutlu ilçelerinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki öğrencilerin topluma karşı sorumluluk bilinciyle, ildeki okullara teknik destek sağlayarak ihtiyaçlarının giderilmesi, öğrencilerin teorik olarak okulda gördükleri mesleki konuları sahada uygulayarak kamu kuruluşlarındaki kaynak ve zaman israfını asgariye indirmek, gidilen ilkokul ve ortaokullarda mesleki ve teknik eğitimin tanıtımına yardımcı olmak projenin amacıdır.

 

     Mesleki ve teknik eğitimin önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak, meslek lisesi öğrencilerine kendilerini gösterme, yeteneklerini sergileme, özgüven, sorumluluk duygularını güçlendirme, mesleki ve kişisel gelişim imkânı sağlamak, topluma yararlı işlerde çalışarak öğrencilerimizin mesleklerini işin mutfağında öğrenmelerine yardımcı olmaktır.

PROJENİN HEDEFİ

·         Kamu kuruluşlarındaki kaynak ve zaman israfını asgariye indirmek,

·         Öğrencilerin okulda gördüğü eğitimleri pratiğe dökmek,

·         Öğrencileri iş hayatına biraz daha alıştırmak, 

·         Meslek derslerinde atölyelerdeki uygulama sanallığından gerçek hayata bir köprü vazifesi görmek,

·         Öğrencileri farklı meslek gruplarına yönlendirmektir.

 

PROJENİN KAPSAMI VE HEDEF KİTLESİ

Manisa Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar, Salihli ve Turgutlu ilçelerindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile uygulama alanı olarak Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar, Salihli ve Turgutlu ilçelerindeki okul/kurumlardır.

 

HEM MESLEK HEM DESTEK PROJESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.