MANİSA İL MEM ARGE

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

PROJENİN KAPSAMI

Manisa İl genelinde bulunan gönüllü tüm resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsar.

PROJENİN ORTAYA ÇIKIŞ NEDENİ

       Proje savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli arkadaşları/öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline getirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

 

 PROJE HAKKINDA

 “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına katılan sınıflar bir yetimi desteklemeye karar verdikten sonra en az bir yıl boyunca (birden fazla yetim kardeş edinmek de mümkün) her ay düzenli olarak 100 TL toplayacak.

Çocuklar/gençler kardeşlerini İHH’nın Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında yetim çalışmalarını yürüttüğü ülke ve bölgelerden seçecek.

Sponsorluk süreci başlatıldıktan sonra sınıflar adına eşleştirilen yetimlerin ülkesi, adı, yaşı ve fotoğrafını içeren “Yetim Özet Bilgi Formu” posta veya e-posta yoluyla her sınıfa ayrı ayrı gönderilecek. (Gönderilen yetim bilgi formları sınıf panolarına asılabilir, böylece çocuklar destekledikleri yetim kardeşlerini her an hatırlama imkânı bulabilirler.) 

Sınıflar dilerse yetim kardeşlerine mektup yazabilir ve destek verdikleri yetim kardeşlerinden mektup alabilirler.

Böylece Türkiye’den dünyaya uzanan yetim kardeşliği, mektup arkadaşlığı ile de pekiştirilebilir.

Bir yılın sonunda dileyen sınıflar sponsorluklarına aynı yetim kardeşleri ile devam edebilirler.

             PROJENİN AMACI

 Proje, her yıl dünyanın değişik bölgelerinde açlık, hastalık, doğal afet veya savaş gibi nedenlerle babasını kaybetmiş “Yetim Çocuklara” yardımı amaçlamaktadır. Öğrencilerimizi küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenebilen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi de amaçlamaktadır.

 

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.