MANİSA İL MEM ARGE

İyiliğe Var Mısın Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenledik...

İyiliğe Var Mısın Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenledik...

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince hazırlanan"İyiliğe Var mısın Projesi" tanıtımı Gediz Anadolu Lisesi´nde yapıldı. Tanıtıma, Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep DERNEKBAŞ, Milli Eğitim Md. Yrd. ve Ar-Ge Sorumlusu Sayın Necmettin OKUMUŞ,Milli Eğitim Md.Yrd.Sayın Mehmet AKIŞ, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Md.Sayın Ebubekir ERMİŞ, Memur-Sen Bşk.Sayın Orhan GÜZEL,Gediz And.Lisesi Müd.Sayın Bülent TONOZ, Öğretmenler, öğrenciler ve Basınımız katıldı.Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Dernekbaş, konuşmasında Türkiye´nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirtip, bu tür projelere ihtiyaç duyduğunu söyledi. Dernekbaş, "Türkiye hem içerdeki hem de dışarıdaki düşmanlarına karşı büyük bir mücadele veriyor. Böyle bir zamanda hem Türkiye´nin hem de Manisa´nın böyle bir projeye ihtiyacı var. İyilik, altının ve içinin doldurulması gereken bir kavram. Gerçekten bugünlerde birbirimize karşı, iyilik yapmak ve kardeşlik, birlik, beraberlik duygularımızı pekiştirmek durumundayız. İyilik ve hayırda yarış bizim medeniyetimizde var olan bir şey. Genç yaşta bu davranışı kelimeyi özümsemek, içselleştirmek, hayatımızın yaşam tarzı haline gelmesi gerekir. Millet olarak bir takım sıkıntıları aşmışsak hep birlik, beraberlik içerisinde yardımlaşma ile iyilik değerimizden kaynaklanmaktadır" diye konuştu.

Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ proje tanıtımında yaptığı konuşmada;

 “Günümüz dünyasında her şeyin hızla tüketildiği, insanların çoğu zaman kafasını kaldırıp, neler oluyor diye etrafına bakmadığı bu çağda insanlık adına yapılan davranışlar düşünülenden çok daha değerlidir. Yardım etme davranışı, hem yardım alan kişiyi hem de yardım eden kişiyi olumlu etkilemektedir. Ona yardımcı olan da en az onun kadar mutlu olur. Türk toplumu olarak geçmişten günümüze kadar uzanan yardımlaşma duygusu halen tam hızıyla sürdürülmekte, nerede bir afet, savaş yada kötü bir olay olsa uzaklığı, dili, dini, ırkı ne olursa olsun Türk yardım kuruluşlarını orada görüyoruz, sms ile yardım mesajları atıyor, gıda yardımı yapıyor, maddi ve manevi yardımlarda bulunuyoruz, sınır kapılarımızı açıyor ve onlara güvenli bir hayat sağlama imkanı sağlıyoruz. Geleceğimizin yetişkinleri gençlerimizin bu davranışları erkenden kazanmalarına yardımcı olmak, farkındalıklarını arttırmak  amacıyla bu projenin hazırlanmasına ihtiyaç duyulmuştur.

         Öğrencilere iyilik, yardımlaşma, dayanışma  ve iyilikte istekli olma kavramlarının tanıtılması ve sevdirilmesi. Bu  yapılacak iyilik faaliyetlerinin oluşturacağı bilinçle; okullarımızın, aile ortamlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir ve huzurlu hale gelmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Projemizin hedefi; Geleceğin gençleri çocuklara yardımseverlik duygularını erken yaşta aşılamak, yardımseverlik eylemini gerçekleştirmek için onlara ortam yaratmak, bu türden davranışlarda bulunduğunda onları takdir etmek, yardımseverlik konusunda onları dinlemeyi teşvik etmektir” dedi.

Necmettin OKUMUŞ yaptığı açıklama da;

“Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ ‘’01/01/2017-31/01/2017 tarihleri arasında Suriye’deki savaş mağdurları için Manisa İnsani Yardım Derneği, Manisa İl milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Memur-Sen Manisa Temsilciliği ile ortaklaşa yapılacak olan bebek bezi ve bebek maması yardım kampanyası başlatılmıştır.

 Kampanya 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 02.01.2017 tarihi itibari ile Manisa Şehzadeler ve Yunusemre İlçelerinde uygulanacak, diğer ilçeler istedikleri takdirde 31/01/2017 tarihine kadar destek olabileceklerdir.’’dedi

09-01-201709-01-201709-01-201709-01-201709-01-2017

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.