MANİSA İL MEM ARGE

Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı

Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı

Mevlana Haftası nedeniyle Değerler Eğitimi Projesi kapsamında, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Şehzadeler Tarihi Bedesten Salonunda Merkez İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi Anma Programı hazırlanmıştır.

İnsan düşüncesine yepyeni bir mesaj veren ve İslam düşünürlerinin fikir sistemlerini, inanç akidelerini, ruh, akıl ve sevgi üçgeni içinde sunan, insanlığa ahlak, din, ilim ve akıl yolunda heyecan katarak yeni ufuklar açan Mevlana ilahi bir ışık, manevi bir güneştir. “İnsan yaratılmışların en şereflidir.” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür.

Vuslatının 744. sene-i devriyesinde, yedi asır önce Anadolu topraklarına gelerek gönülleri buluşturan, kalpleri sevgi, şefkat hamuru ile yoğuran ilmi ile öğütleri ile birliği, beraberliği kardeşliği yeşerten Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi anma programında okulumuz öğrenci ve öğretmenleri görev almıştır.

Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Necmettin OKUMUŞ’un konuşmaları ile başlayan program okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan gece Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlamıştır. Programa Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Şehzadeler ve Yunusemre İlçe MEM Şube Müdürleri, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve idari amirlerin katılımları ile gerçekleşmiştir. Program öğrencilerimizden oluşan koro tarafından okunan ilahiler, Celaleddin-i Rumi’nin hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ve şiirler ile devam etmiş, Ömer Faruk Altunağa yönetimindeki Gülneva ilahi korosu dinletisi, Etme adlı şiir, Mevlana’nın vasiyeti  ve öğrencilerimiz tarafından icra edilen semazen gösterisi, yine öğrencilerimizin yaptıkları resimlerden oluşan sergi ile sona ermiştir.27-12-201727-12-201727-12-201727-12-201727-12-2017

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.