MANİSA İL MEM ARGE

"SINIRLARIM!" Faaliyeti

"SINIRLARIM!" Faaliyeti

Çocuklarımızın mutlu, güvenli, huzurlu ve karakter sahibi olarak yetişmelerini sağlayan ve onları kötü niyetli insanların istismarından koruyan ve sınırlarını oluşturan mahremiyet eğitimini çocuklara ve velilere vererek çocuklarımızı her alanda hayata hazırlamak amacıyla hazırlamış olduğumuz “SINIRLARIM!” faaliyeti Manisa ilimiz Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde belirlenen 20 pilot okulda uygulanmaya başlamıştır. Faaliyet kapsamında Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde görevli psikologlar Selda GÖL BERBER,Özlem DEMİRCİ veBuket KAYHAN tarafından okullarda öğrenci ve velilerimize mahremiyet eğitimi verilmektedir. Eğitim esnasında çocuklara istismarla karşılaşmaları durumunda ne yapmaları gerektiği uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Oyunlarla, bulmacalarla ve sorularla oldukça eğlenceli geçen derslerde çocuklar hem eğlenmekte hem de öğrenmektedir. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde pilot okullarda başlayan uygulamanın 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılında tüm ilçe ve okullara yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

 

            İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız incelemede ilimizde ilk defa uygulandığı görülen ve ülkemize örnek teşkil edecek olan faaliyetimizin basın duyurusu 11/01/2018 tarihinde Merkez İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda yapılmıştır. 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.