MANİSA İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4007 Şehzadeler Şehri Manisa’da Geçmişten Günümüze Bilim

TÜBİTAK 4007 Şehzadeler Şehri Manisa’da Geçmişten Günümüze Bilim

“Şehzadeler Şehri Manisa’da Geçmişten Günümüze Bilim” adlı TÜBİTAK 4007 proje kapsamında amacımız 7’den 70’e İlimizi Bilimle buluşturmaktır. 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, sahne şovları, gösteriler, söyleşiler gibi tercihen etkileşimli uygulamaları içermektedir.

Projemize; Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentpark tahsisi, çadır, masa, sandalye temini, Şehzadeler Belediyesi tarafından projemizin reklamı, tanıtımı ve ödüllerin temini, Yunusemre Belediyesi tarafından araç temini, Manisa Celal Bayar Ünivesitesi tarafından Şifahane tahsisi ve akademik personel desteği, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık personeli desteği ve Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği tarafından Mesir Yapımı ve stant oluşturma desteği alınmıştır.

TÜBİTAK 4007 Projemiz 2-3-4 Ekim 2018 tarihlerinde üç gün olmak üzere genel olarak Manisa Kentpark’ta gerçekleşecektir. Manisa tarihi tanıtımına vurgu yapmak için 1. gün öğleden sonra olacak etkinliklerimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’nde gerçekleşecektir.

25-09-201825-09-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.