MANİSA İL MEM ARGE

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” İçin 17 İlçe Temsilcileri Bir Araya Geldi

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” İçin 17 İlçe Temsilcileri Bir Araya Geldi

         Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi için Manisa Öğretmenler Evinde 17 ilçeden gelen Koordinatörler ile toplantı yapıldı. Toplantıya Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Çetin, Eğitim- Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Sayın Mesut Öner, İHH Manisa Temsilcisi Sayın Mehmet Turhan ve 17 İlçeden gelen koordinatörler katıldı. 
Manisa Öğretmen Evi Toplantı Salonunda, proje hakkında açıklama da bulunan Sayın Çetin konuşmasında İslam Dünyası’nın sıkıntılarına özellikle dikkat çekti. Sayın Çetin ; “Hz. Âdemden beri insanlık birçok sıkıntılar, birçok travmalar yaşadı. Ama dünyanın bu kadar büyük karmaşa ve keşmekeş içine düştüğü zamanlar herhâlde dünya savaşları dışında çok nadirdir, özellikle İslam coğrafyasında. Örnek vermek gerekirse; Filipinlerden Myanmar bölgesinden tutun Hindistan yarım adasında Hinduların, Budistlerin baskısına uğrayan Müslümanlar öbür taraftan son günlerde yeniden gündeme gelen ama 80 yıldır devam eden Uygur Türklerinin doğu Türkistan bölgesinden soydaşlarımızın, dindaşlarımızın Çin zulmü altında yaşadıkları. Bunların dışında orta doğuda yıllardır sükûn bulmayan siyasi atmosfer ve bu atmosferin getirdiği yerel savaşlar dış güçlerin müdahaleleri terör örgütleri ve bu terör örgütlerinin uluslararası büyük güçlerin adeta bölgedeki taşeronu gibi hizmet görmesi bütün bunlardan etkilenen milyonlarca çocuğun ailesiyle beraber evsiz, yurtsuz, barksız kalması…” dedi.
“ ‘Dert çok derman az ben ne yapabilirim ki’ diye bir kenara çekilmek yerine hiç olmazsa o meşhur karaya vuran denizyıldızı hikâyesinde olduğu gibi bir çocuğun, bin çocuğun, beş yüz bin çocuğun elinden tutabilirsek, onların derdine merhem olabilirsek, onların gözüne ışık olabilirsek sanırım bu hepimizin, bütün dünyadaki bir buçuk milyar Müslümanın üzerine düşen farzı-ayn niteliğindeki görevinin kısmen yapılmasına yardımı olacaktır. Bu bakımdan ben İHH Genel Merkezine, yöneticilerine, ilimizde projenin uygulanmasında ciddi emek sarf eden gerek İHH temsilcilerine, ilçelerimizin İHH temsilcilerine, yine MEMUR-SEN, EĞİTİM-BİRSEN sendikalarımızın değerli yöneticilerine tabii ki okullarımızda, ilçelerimizde bu olaya eğilen bütün milli eğitim mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum .” dedi.

13-02-201913-02-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.