MANİSA İL MEM ARGE

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Öğretim Hizmetleri, Hami Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Öğretim Hizmetleri, Hami Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde eğitim sisteminin önemli bir parçası olan Özel Öğretim Alanının, önümüzdeki süreçte kalite odaklı bir yapıya dönüşmesine, yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine,  özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışmayı ve bütünleşmeyi artırmaya yönelik çalışmalar hedeflenmektedir. 2023 Vizyon Belgesinde yer alan hedefler doğrultusunda Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Hami Projesi ilimizde, tüm Özel Okul Kurucu / Kurucu Temsilcileri ve Özel Okul Müdürlerinin katıldığı bir toplantı ile tanıtılmış ve Hami Projesi ilimizde başlatılmıştır.  Toplantıda AR GE Birimi öğretmenimiz Güler ÖZKALKAN tarafından yapılan proje sunumunun ardından, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız ve AR GE Birimi Yöneticimiz Sayın Necmettin OKUMUŞ proje hakkında sorulan soruları cevaplamış ve katılımcıları bilgilendirmiştir.

Amacı resmi ve özel okulların etkileşimini artırmak, eğitim öğretimde öğrencilerin akademik başarı ve sosyal becerilerinin geliştirilmesini sağlamak olan Hami Projesi’nin hedefleri resmî ve özel okullar arasındaki etkileşimi olumlu yönde artırmak, dezavantajlı resmi okulların özel okullar aracılığı ile desteklenmesini sağlamak, okullardaki akademik başarıyı artıracak ortak faaliyetler düzenlemek, okullarda veli, öğrenci, öğretmen iletişimini artırmak, okullar arası sosyal ve kültürel etkileşimi artırmaktır.

27-02-201927-02-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.