MANİSA İL MEM ARGE

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Mustafa Kutlu İl Paneli Düzenlendi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Mustafa Kutlu İl Paneli Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığının yanı sıra üniversiteler ve yerel kuruluşlar tarafından iş birliği içinde yürütülen Anadolu Mektebi; düşünce, sanat ve edebiyat hayatımıza büyük etkileri olan kültür ve medeniyetimize katkı sunmuş yazarlarımızın bütün eserleri ile haklarında yazılan seçkin eserlerin okunması, değerlendirilmesi, yorumlanması temeline dayalı; okuma sonuçlarının yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, düzenlenen panellerle dinleyicilere aktarılması ve bu metinlerin geliştirilerek yayımlanması amacıyla Sami Güçlü' nün 2012 yılında Sakarya'da küçük bir öğrenci grubu ile başlattığı gönüllü bir okuma hareketidir.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesine 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde, 13 okulumuzda 37 öğretmen ve 223 öğrencimiz ile dahil olduk. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesinin amaçları kapsamında hedefimiz; öğrencilerimize kültür ve sanat yolculuklarına kendi başlarına devam edebilecekleri derinlikli bir bilinç ve evrensel bir ufuk kazandırmaktır.

Anadolu Mektebi tarafından okunması belirlenen yazarlar; Mustafa Kutlu, Cengiz Aytmatov, Tarık Buğra, Ahmet Hamdi Tanpınar, Cengiz Dağcı, Sâmiha Ayverdi, Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Âkif Ersoy, Yahya Kemal Beyatlı, Sezai Karakoç, Cemil Meriç ve Nurettin Topçu'dur. 

Proje kapsamında Mustafa Kutlu'nun eserleri öğrencilerimiz tarafından okunmuş ve Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa KUTLU Manisa İl Paneli düzenlenmiştir. Panel Öğrenciler tarafından yürütülmüş, panelist olarak seçilen öğrenciler Mustafa Kutlu'yu ve eserlerini anlatmışlardır.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu İl Paneline; Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prf. Dr. Sayın Sami GÜÇLÜ, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Üyeleri, Dergâh Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Şair/Yazar Sayın Ali AYÇİL, Manisa Valisi Ahmet DENİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa DİKİCİ, Aydın, Balıkesir, İzmir den Anadolu Mektebi Sorumluları ve Öğrencileri ile Manisa'da projede yer alan öğretmen ve öğrencilerimiz ve Manisa İl Protokolü katılım sağladı.

 15-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-2020

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.