MANİSA İL MEM ARGE

ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ  ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen ve öğrencilerimize, yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunmayı amaçlayan Şehrim Benim Evim Projesi Bilgi Yarışması Faaliyeti 5 yıldır okullarımızda coşku ve heyecanla uygulanmaktadır.

17 ilçemizde ortaokul 5.sınıflar arasında gerçekleştirilen faaliyet, bu yıl ülkemizin içinde bulunduğu malum süreçten dolayı planlandığı şekilde gerçekleştirilemeyince revize edilerek #EvdeKalManisa etkinlikleri kapsamında Şehrim Benim Evim Projesi Çevrim İçi Bilgi Yarışması Faaliyeti adıyla, twitter @manep2023 hesabı üzerinden uygulanmıştır.

Yarışmamız 16 Nisan 2020 ile 24 Nisan 2020 tarihleri arasında, her gün twitter @manep2023 hesabı üzerinden 18.30 ile 19.30 arasında 2- 3 soru sorularak yapılmıştır. Öğrencilerimiz  zaman zaman da online teste katılarak program üzerinden sorulara cevap vermiştir. Heyecan ve rekabet içinde geçen yarışmanın ardından günün birincisi olan öğrenciye de Müdürlüğümüz tarafından kitap hediye edilmiştir. Katılımın tamamen gönüllülük esasına göre olduğu yarışmada @manep2023 hesabını takip eden herkes yarışmacı olma hakkını kazanmıştır . Yarışma için gerekli sorular İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş ve her ilçeden bir Sosyal Bilgiler öğretmeni tarafından  video ile  sorulmuştur. Final sorusu ise Sayın Valimiz Ahmet Deniz tarafından sorulmuştur.

Yarışma yönergesinde belirtildiği üzere soru tweetini öncelikle Retweet edip daha sonra doğru şekilde tweetin altına cevaplayan ilk 10 kişi sırasıyla (10, 9, 8... ) puan almıştır. 9 günlük yarışma sonunda sıralamada dereceye giren katılımcılar arasından; yarışma birincisi Atatürk Ortaokulu'ndan 5.sınıf öğrencisi  Fatma Işıl Kılıç , yarışma ikincisi Ali Riza Çevik Ortaokulu'ndan 5.sınıf öğrencisi İsmail Çoban ve yarışma üçüncüsü Akhisar Mehmet Keskinoğlu Ortaokulu'ndan 5.sınıf öğrencisi  Salih Kocataş olmuştur.   

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.