MANİSA İL MEM ARGE

MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK AKREDİTE OLDUK

MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK AKREDİTE OLDUK

Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu, kurum ve kuruluşlara Erasmus+ Programı kapsamındaki hedeflerini ve hareketliliklerini daha uzun vadede planlama ve gerçekleştirme imkanı tanır. Erasmus Akreditasyonu ile özellikle daha önce Programa katılmış ve bu deneyimlerini arttırmak isteyen kurum/kuruluşlara farklı faaliyetleri birarada ve daha uzun dönemde uygulamaları için fırsat sunulur.

 

Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu, kurum ve kuruluşlara Erasmus Programına uzun süreli olarak katılabilme ve hareketlilik faaliyetleri için düzenli olarak hibe desteği alabilme fırsatı sunar. Erasmus Akreditasyonu ile kurum/kuruluşlar, hedeflerini gerçekleştirmek üzere birkaç yıllık süreyi kapsayan hareketlilik faaliyetlerini planlama ve uygulama imkanı bulabilir. Erasmus Akreditasyonuna sahip kurum/kuruluşlar, farklı teklif çağrısı dönemlerinde hareketlilik faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere sadece bütçe talebinde bulunarak Erasmus Programından kolaylıkla faydalanabilir. Bu faaliyetler 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni program döneminde uygulanacaktır.

 

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimize ait bir uluslararasılaşma planı hazırlayıp 5 yıllık verimli bir Erasmus planı yaptık.Akreditasyon başvurumuzu yaparken farklı okul türlerinden 1072 okulu ve bu okullarda bulunan 225077 öğrenciyi hedef aldık.Son 2 yılda AB fırsatlarından faydalanamamış okullarımızı tespit ederek akreditasyon belgemiz ile Erasmus fırsatlarından faydalanan okul oranını %30'a çıkarmayı hedefliyoruz. 

 

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Akredite olma talebimiz doğrultusunda siz değerli Manisa eğitim camiasını tüm gelişmelerden haberdar edeceğiz.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.