MANİSA İL MEM ARGE

Ar-Ge Birimimizce EKYS Bilgilendirme Eğitimleri Veriyoruz...

Ar-Ge Birimimizce EKYS Bilgilendirme Eğitimleri Veriyoruz...

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

20 / 04 / 2015 tarih ve 4206758 sayı ile yayınlanan 2015 / 10 sayılı genelge uyarınca Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Milli Eğitim Bakanlığımız Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir.

Eğitim ve Öğretim alanında özgün uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması  amacıyla “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” dağıtılmaktadır.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkanları sunmayı ve 2023 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamayı amaçlamaktadır.

Yöneticilerimiz ile öğretmen ve öğrencilerimiz yenilikçi uygulamaları hayata geçirme bağlamında teşvik edilirken eğitim ortamlarımızın da kalitesi artırılmış olacaktır.

Bu doğrultuda yapılacak olan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri başvuru kategorileri aşağıda belirtildiği gibidir;

1.EĞİTİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ; Yenilikçi eğitim ve öğrenme program ve yöntemlerin uygulanması, teknoloji ile desteklenmesi ve bilişim ürünlerinin kullanımı suretiyle eğitimde kalite ve başarı seviyesinin yükseltilmesi,

2.SANATSAL, KÜLTÜREL, SPORTİF ve ÇEVRECİ FAALİYETLER; Öğrencilerin sanat, spor, kültürel ve çevreci faaliyetlere katılımının artırılması; yarışmalar düzenlenmesi, okul bahçeleri, kütüphaneler, spor salonları, bilgisayar sınıflarının halka açılması; milli, manevi ve kültürel değerlerin korunup geliştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması; ağaçlandırma çalışmaları; geri dönüşüm faaliyetleri ve enerji verimliliği uygulamaları,

3.OKUL İDARESİNİN GELİŞTİRİLMESİ; Kalite, verimlilik ve etkinliğin artırılması, eğitim kaynaklarının çeşitlendirilmesi, öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili bürokratik işlem ve süreçlerin basitleştirilerek istenecek belgelerin asgariye indirilmesi ve hizmetlerin mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılması.

4.EĞİTİM ÖĞRETİME ERİŞİM VE YÖNLENDİRME; Dezavantajlı öğrenci gruplarının eğitime erişim imkanlarının ve fırsatlarının artırılması, (az gelişmiş bölgelerdeki kız öğrenciler, engelli bireyler, maddi yetersizliği olan öğrenciler vb.), öğrenci devamsızlıklarının azaltılması, eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi bakımından mesleki eğitimi yaygınlaştıracak stratejilerin uygulanması ve mesleki eğitime yöneltme faaliyetleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık faaliyetleri.

5.SERBEST KATEGORİ

 

               

Bu bağlamda; Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi olarak Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri sürecinin okul/kurumlarımız tarafından tanınması için 03.12.2015 tarihinde başladığımız bilgilendirme toplantılarını 19 okul/kurumumuzda yaptık. Bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir.  

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.