MANİSA İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4007 PROJESİ BİLİM ŞENLİĞİ

TÜBİTAK 4007 PROJESİ BİLİM ŞENLİĞİ

Manisa Yunusemre Hasan Türek Anadolu Lisesi öncülüğünde TÜBİTAK, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nin destekleriyle “Bilim Otobüsü Kalkıyor, Haydi Merak Durağına” isimli TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği düzenlendi.  

Şehzadeler Bilim Sanat Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen şenliğin açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Örnek, öğretmenler ve  öğrenciler katıldı.

Proje Danışmanı Doç. Dr. Yurdanur Akyol,  projenin tanımı için yaptığı konuşmada, “Tübitak 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı;  bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye, laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlamaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda hazırladığımız proje kapsamında, Fen bilimleri, Matematik ve Sanat dallarında atölyeler, tematik bilim oyunları, bilim şovları, söyleşiler, zekâ oyunları ve tiyatro olmak üzere toplam 4 günde 38 farklı etkinlik yer almaktadır. Yaşanabilir bir Dünya için canlı çeşitliliğini tanımak ve onları korumak önemlidir. Bu amaçla sahip olduğumuz biyolojik çeşitliliğin farkındalığını sağlamak projenin ana temalarından biridir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi daha iyi bir geleceğe taşımak, sorunlara çözüm bulma becerilerini geliştirmek, doğaya ve kültürel değerlere duyarlı bir birey haline getirmek biz öğretmenlerin en önemli hedeflerindendir. Hedeflerimize uygun yöntem ve teknikleri geliştirirken hızla değişen dünyaya ayak uydurmak, bilimi yaşam tarzı haline getirmekle olur. Bugün tüm bu hedeflerin başlangıç noktasında olduğumuz için mutluyuz. “dedi.

25-10-2016

25-10-201625-10-2016

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.