MANİSA İL MEM ARGE

17 İLÇEMİZDE EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

17 İLÇEMİZDE EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayınlanan 2016/6 sayılı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” genelgesi uyarınca, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından, 17 ilçemizdeki okul müdürleri ve zümre başkanı öğretmenlere yönelik “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. Bilgilendirme seminerlerine toplam 1078 okul müdürü ve zümre başkanı katıldı.

            Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla 2012 yılından bu yana “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” dağıtılmaktadır. Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla  yürütülen başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından her yıl uygulanmaktadır.

          Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine her tür ve kademedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve yöneticiler ile lise ve üstü düzeyde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. Elektronik ortamda ve saha ziyareti ile yapılacak olan değerlendirmeler sonucu ödül almaya hak kazanan çalışmalar, bölgesel ve Bakanlık düzeyinde düzenlenecek törenlerle ödüllendirilmektedir.

         Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince yürütülen Yenilikçilik uygulamalarının eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ne ülke genelinde 5 kategoride 3.609 başvuru yapılmış olup bu başvurulardan 2.581 proje çalışması onaylanmış olup, belirlenen kriterler doğrultusunda bağımsız dış değerlendiriciler tarafından değerlendirilmeleri yapılmış ve 303 çalışma saha ziyaretine kalmıştır.

Manisa ilimizde geçtiğimiz yıl 12 Projemiz, 11 okulumuzun projesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince hazırlanan ve uygulamaya konulan Hem Meslek Hem Destek Projesi saha ziyaretine kalmıştır.27-10-2016
27-10-201627-10-201627-10-2016

 

 

 

 

 

 

27-10-2016

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.