MANİSA İL MEM ARGE

B.Living Projesi Başlangıç Toplantısı

B.Living  Projesi Başlangıç Toplantısı

Erasmus + Programı kapsamında, Belçika Ulusal Ajansı tarafından 2016-1-BE01-KA202-016287 hibe numarasıyla kabul edilmiş olan “B.LIVING: Dini Farklılıkların Bulunduğu Sınıflarda Öğretmenlerin Mesleki Eğitim Becerilerinin Güçlendirilmesi ve Avrupa’da Çok Kültürlü Eğitimin Arttırılması” başlıklı projenin tanışma toplantısı 17ve 18 Kasım 2016 tarihlerinde Valladolid, İspanya’da gerçekleşmiştir. Proje kapsamındaki koordinatör ve ortak kuruluşların isimleri şu şekildedir: CIEP (Belçika), Infodef (İspanya), Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Türkiye), BEST (Avusturya),IASIS (Yunanistan), e-Learning Studios (İngiltere), Asdan(İngiltere)

Adı geçen kuruluşların yasal temsilci ve irtibat kişileriyle birlikte, proje ortağı Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına proje toplantısına  İl  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş ve proje kurum irtibat kişisi Burcu Meral Tezeren katılım sağlamışlardır.Tanışma toplantısı kapsamında, kurum tanıtımları ve projeden beklentilerin ayrıntılı bir şekilde ele alınması sağlanmıştır. Proje amaçları gözden geçirilmiş aşağıda belirtilen fikri çıktılar üzerine görev dağılımı ve çalışma planı oluşturulmuştur:

O1: Durum raporu-anket ve değerlendirme raporları(INFODEF)

O2: Eğitim  Müfredatı(BEST)

O3: B.LIVING El kitabı (Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

O4: Eğitim Seti (CIEP)

O5: Online eğitici uygulamalar ve dijital öğrenme platformu (eLearning Studios)

Kalite yönetimi ve değerlendirme konuları IASIS kuruluşunun sorumluluğunda yürütülecektir. Buna göre , ulus ötesi faaliyetlerin geliştirilmesi için işbirliği planı CIEP ve INFODEF kuruluşları tarafından ortaya konulmuş, yaygınlaştırma planı kapsamında gerçekleştirilecek olan uzaktan ve yüz yüze yapılacak olan çalışmalar koordinatör kuruluş CIEP tarafından açıklığa kavuşturulmuş, buna ilişkin olarak 4 aylık çalışma planı ortaya konulmuştur.

 

25-11-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.