MANİSA İL MEM ARGE

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR GE Birimi Tarafından Stratejik Plan Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR GE Birimi Tarafından Stratejik Plan Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

      İlimizin 2019-2023 Stratejik Planlama süreci ile ilgili Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planlama Ekibi, 17 İlçemiz Milli Eğitim Müdürlükleri Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürleri ve Birim Şefleri ile toplantı yapıldı. Toplantıda ilimizin GZFT Süreci (SWOT olarak da bilinen Güçlü-Zayıf-Fırsat-Tehdit analizi), İç Paydaş Analizi Değerlendirmesi ve MEB 2023 Vizyon Belgesi üzerinde durularak, Müdürlüğümüzün 2019-2023 Stratejik Planının hazırlanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

       Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve AR-GE Birim sorumlusu Necmettin Okumuş “Kurum olarak yol haritamızın net olarak belirlenmesi için, ayrıca vizyonumuzun ve misyonumuzun somut olarak ortaya konması için 2019-2023 stratejik planlamasının oldukça önemli olduğu; Bakanlığa sunulmak üzere oluşturulan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planı için ilçelerden de yıl içinde pek çok istatistiksel bilgi ve veri aldıklarını; bunların somut hedefler oluşturma anlamında gerekli olduğu; ayrıca Manisa’nın başarısı sıralamasını muhakkak üst sıralara taşınması" gerektiğine vurgu yaptı. Bir önceki dönem için (2015-2019) oluşturulan Stratejik Planının Bakanlık tarafından beğenildiğini de aktaran İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin de desteği ile birlikte 2019-2023 stratejik planlamasının da zamanında ve içerik olarak güzel bir şekilde oluşturulacağına inandığını söyledi. Açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Stratejik Planlama ekibi öğretmenlerimiz Güler Özkalkan ve Samet Nalbantoğlu sırasıyla Stratejik Plan ve Hazırlama Süreci ile ilgili toplantıya katılanlara sunum eşliğinde bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Stratejik Planlama ekibi olarak bu süreçte tüm okullara her zaman destek vermeye hazır olduklarını da ifade ettiler.

25-12-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.