MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Bir Rekora Daha İmza Attı..

Manisa Bir Rekora Daha İmza Attı..

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Kan Merkezi tarafından koordine edilen Manisa Sana Kanım Feda projesi kapsamında Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5 Mart 2020 Perşembe günü düzenlediği toplu kan bağışı etkinliğinde 1845 ünite kan toplayarak bir rekora imza attı. 

İlçe koordinatörü Süleyman Bozok ve Kızılay temsilcileri  son bir ay içinde 55 okulu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimize "Kan Bağışının Önemi" konulu seminerler düzenledi. Velilerimize bilgilendirmelerde bulundu. Toki İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu, Taytanlı İlhan İlkokulu, Muradiye Atatürk Ayser Kani Çelikel İlkokulu, Barbaros Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Suphi Egemen İlkokulu, Çağatay Uluçay İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Cemal Ergün İlkolkulu, 8 Eylül Kemal Neşen Dömekeli İlkokulu,Hatice Görgülü İlkokulu kan alma merkezleri olarak belirlendi. Sabah saatlerinde başlanan kan alma işlemi akşam 19.30'a kadar devam etti. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Ar-Ge Birimi yöneticisi Necmettin Okumuş ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül katılarak kan veren 12.sınıf öğrencileri  ve velilerle sohbet etti. Gün sonunda 1843 ünite kan bağışı ile okullarda toplanan en yüksek kan bağışı rekoru Yunusemre'nin oldu. Cana can katan tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

06-03-202006-03-202006-03-2020

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.