MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Fen Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Manisa Fen Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

 

Manisa Fen Lisesi Spor Salonu´nda TÜBİTAK 4006 bilim fuarları destekleme programı kapsamında Manisa Fen Lisesi Bilim Fuarı ve Proje Sergisi  açıldı.

Manisa Fen Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenleri tarafından hazırlanan Bilim Fuarına Manisa Valisi Sayın Ahmet Deniz, Vali Yardımcıları Sayın Ahmet Yılmaz ve Sayın Ünal Çakıcı, Yunusemre Kaymakamı Sayın Ahmet Erdoğdu, CBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Kamil Şirin, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Çetin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve AR GE Birimi Yöneticimiz Sayın Necmettin Okumuş, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Şengül, il ve ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Fuarın amacının öğrencileri araştırmaya ve yaratıcı düşünmeye yöneltmek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile inovatif buluşlara ve sosyal problemlere ilgi duyanların çalışacakları ortam ve koşulları hazırlamak, böylelikle yeni bilgiler üretebilen, projeler hazırlayabilen geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek olduğu bildirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş, TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme programının katkısı ile TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Kırtaş, “TÜBİTAK Bilim Fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek hayattaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı bu cesaretin ve öz güvenin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fizik, kimya, biyoloji, matematik, dil ve edebiyat ile tarih, coğrafya ve bilgisayar alanlarında toplam 30 projeyi 62 öğrencimizin, 17 danışman öğretmeninin nezaretinde, özverili çalışmaları ile ortaya koydukları proje çalışmalarını göreceğiz” dedi.Halk Oyunları gösterisi ve kurdele kesiminden sonra bilim fuarı stantları gezildi.

 

15-03-201915-03-201915-03-2019

15-03-201915-03-201915-03-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.