MANİSA İL MEM ARGE

MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BİRİMİ SINAV STRESİMİ YENİYORUM PROJESİ

MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BİRİMİ SINAV STRESİMİ YENİYORUM PROJESİ

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminin hazırlamış olduğu Sınav Stresimi Yeniyorum Projesi’nin tanıtım ve açılış toplantısı 07/11/2018 tarihinde Manisa Sosyal Bilimler Lisesinde yapıldı.

"Sınav Stresimi Yeniyorum Projesi"nin tanıtım ve açılış toplantısı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve AR-GE Birimi Yöneticisi Necmettin OKUMUŞ, Okul İdarecilerimiz, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve AR-GE Birimi Yöneticisi Necmettin OKUMUŞ’un projenin önemini belirten açılış konuşmasının ardından Uzman Rehber Öğretmen Cem DURAK öğrencilerimize seminer verdi.

Ortaokul 8.sınıf ile ortaöğretim 12. sınıf öğrencilerine yönelik proje ile öğrencilerimizin lise ve üniversite sınavı öncesi oluşabilecek kaygı ve davranış bozukluklarını gidererek, tutum ve davranışlarının olumlu yönde sağlam temellere dayandırılmasını sağlamak, sınav kaygısı ile başa çıkmaları ve başarılarını arttırmaları, iç güçlerinin farkında olarak hedef belirlemeleri, motivasyonlarının yükselmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Manisa MEM 2019-2023 Stratejik Planının başarıya ulaşmasına katkıda bulunulacaktır.

        Bu kapsamda hazırlanan proje ile Öğrenciler; Ders Çalışma Yöntem ve Teknikleri, Zaman Yönetimi, Sınav kaygısının nedenleri, Sınav Teknikleri, Kaygı ile başa çıkabilme becerileri geliştirme, kaygılarını kontrol etmeyi öğrenmeleri noktasında desteklenecektir.

08-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.