MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK AKREDİTE OLDUK
![MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK AKREDİTE OLDUK](/meb_iys_dosyalar/2021_03/16141117_ecf23616-9763-4853-8f60-c7000862c3b9.jpg)
Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu, kurum ve kuruluşlara Erasmus+ Programı kapsamındaki hedeflerini ve hareketliliklerini daha uzun vadede planlama ve gerçekleştirme imkanı tanır. Erasmus Akreditasyonu ile özellikle daha önce Programa katılmış ve bu deneyimlerini arttırmak isteyen kurum/kuruluşlara farklı faaliyetleri birarada ve daha uzun dönemde uygulamaları için fırsat sunulur.
Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu, kurum ve kuruluşlara Erasmus Programına uzun süreli olarak katılabilme ve hareketlilik faaliyetleri için düzenli olarak hibe desteği alabilme fırsatı sunar. Erasmus Akreditasyonu ile kurum/kuruluşlar, hedeflerini gerçekleştirmek üzere birkaç yıllık süreyi kapsayan hareketlilik faaliyetlerini planlama ve uygulama imkanı bulabilir. Erasmus Akreditasyonuna sahip kurum/kuruluşlar, farklı teklif çağrısı dönemlerinde hareketlilik faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere sadece bütçe talebinde bulunarak Erasmus Programından kolaylıkla faydalanabilir. Bu faaliyetler 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni program döneminde uygulanacaktır.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimize ait bir uluslararasılaşma planı hazırlayıp 5 yıllık verimli bir Erasmus planı yaptık.Akreditasyon başvurumuzu yaparken farklı okul türlerinden 1072 okulu ve bu okullarda bulunan 225077 öğrenciyi hedef aldık.Son 2 yılda AB fırsatlarından faydalanamamış okullarımızı tespit ederek akreditasyon belgemiz ile Erasmus fırsatlarından faydalanan okul oranını %30'a çıkarmayı hedefliyoruz.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Akredite olma talebimiz doğrultusunda siz değerli Manisa eğitim camiasını tüm gelişmelerden haberdar edeceğiz.