MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Milli Eğitim Camiası Kan Vermek İçin Kuyruk Oluşturdu

Manisa Milli Eğitim Camiası Kan Vermek İçin Kuyruk Oluşturdu

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan "Manisa Sana Kanım Feda" projesi " Kan Verme Kampanyası" Manisa Valimiz Sayın Mustafa Hakan Güvençer´in katılımıyla Cumhuriyet Meydanı´nda başladı.

Proje hakkında bilgi veren Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Necmettin Okumuş, "Manisa Valiliğimiz önderliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kızılay ile imzaladığımız ‘Manisa kanım sana feda’ projesinin başlangıcını Cumhuriyet Meydanında kan verme kampanyası ile başlattık. Manisa’ya hayırlı olmasını diliyoruz. Manisa’daki kan verme bilincini artırmak, Manisa’da kan veren vatandaşlarımızın oranlarını artırmak ve bölgede  bu anlamda liderlik yapma adına projemizin Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu programımızdan sonra okullarımızdaki  eğitim seminerlerimiz ve kan bağış araçlarımızın okullara gitmesiyle bu bağışlarımız devam edecek"  dedi.

Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, projenin kentteki 1230 okulda yürütüleceğini ifade etti. Gök, "Bugünden itibaren 5 sunum yapılarak bin 1230 okuldaki tüm okul müdürü ve koordinatör öğretmenler bilgilendirilecek. Bunun ikinci aşamasında da bu saydığımız okullardaki o bölgelerdeki veliler, öğretmenler, esnafla beraber tüm Manisa´nın her noktasına ulaşmış olacağız. Buradaki amacımız öncelikle yeni nesli, çocuklarımızı, gençlerimizi Kızılaycı yapmak, kan bağışı konusunda bilgilendirmek ve geleceğin kan bağışçıları yapabilmektir. Bu projeyle birlikte yardımlaşma duygusu ve birlikte olma duygusunu da pekiştirmek istiyoruz. Geleceğin sağlıklı, vatansever, yardımsever hayırlı bir gençliği oluşturabilmek için bu sosyal projeyi başlatmış olduk" diye konuştu.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, kan bağışı kuyruğuna giren gençleri kutladı. Vali Güvençer, "Kan bağışı bilincinin artırılmasıgerekiyor. Okullardaki gençlerin ailelerine de ulaşarak kan bağışçı sayısını artıracağız" dedi.

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan ve 18 yaşını doldurmuş 30 öğrenci ´Manisa kanım sana feda´ projesi kapsamında başlatılan kan bağışı kampanyasına kan bağışlarıyla destek olabilmek için uzun kuyruk oluşturdu. 

09-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.