MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Okuyor Projesi Yazarlarla Buluşuyoruz Faaliyeti

Manisa Okuyor Projesi Yazarlarla Buluşuyoruz Faaliyeti

            Manisa Okuyor Projesi kapsamında  Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilere okulun konferans salonunda Zeynep KAHRAMAN FÜZÜN’ün moderatörlüğünde yazarlarımız Ali URAL ve Kaan Murat YANIK’ın katılımıyla “Edebiyat Okuryazarlığı” üzerine panel, “Edebiyat ve Hayat” konulu söyleşi iki oturum halinde düzenlendi.

       Projemiz dilimizin gelişmesi ve korunması için öğrencilerimizden başlayarak toplumun tüm kesimlerinin yazarları tanımaları ve yazılan kitaplarla ilgili bilgi sahibi olmaları, onları okumaya teşvik ederek ömür boyu okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlanmaktadır. Bu yolla analitik düşünebilen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, olgulara farklı bakış açılarıyla bakabilen, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, millî ve manevî değerlere sahip, yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesini sağlamaktır. 

03-05-201903-05-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.