MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Sana Kanım Feda Faaliyeti

Manisa Sana Kanım Feda Faaliyeti

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İlimizin kan sorununa destek vermek amacıyla Türk Kızılayı Manisa Kan Bağış Merkezi ile beraber 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında "Manisa Sana Kanım Feda" projesi düzenlendi.

Proje ile Manisa´daki 1130 okulda  idareciler, öğretmenler ve veliler tarafından kan bağışının bir gelenek haline getirilmesi, bununla ilgili seminerler düzenlenmesi ve belli noktalarda oluşturulacak kan bağışı merkezlerinde kan bağışının sağlanması amaçlanmaktadır.Bu hedefe ulaşmak gayesi ile Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sn. Necmettin Okumuş ve Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Sn.Gökay Gök´ün katılımıyla   iki kurum arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Kampanya kapsamında 5-9 Mart 2018 tarihlerinde Manisa’nın tüm ilçelerinde her okuldan bir idareci ve bir gönüllü öğretmenin katılacağı toplantıda Ege Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök tarafından bilgilendirme semineri verilecektir. Akabinde okullardaki koordinatör öğretmenler, velilere ve öğrencilere bilgilendirme yaparak kan bağışı konusunda yönlendirecekler. Okulun belirleyeceği tarihte Kızılay Kan Merkezi araç veya çadırlarla giderek gönüllü veli ve öğretmenlerden kan alacaktır.

26-02-2018

26-02-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.