MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Sana Kanım Feda Projesi Devam Ediyor

Manisa Sana Kanım Feda Projesi Devam Ediyor

Manisa İl Milli Eğitim AR-GE Birimi ve Manisa Kızılay Kan Merkezi tarafından koordine edilen “Manisa Sana Kanım Feda” projesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışı Murat Germen Ortaokulunda yapıldı. Açılışa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, İl Milli Eğitim ve Kızılay Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

            Açılış konuşmasını Murat Germen Ortaokulu Müdürü Uğur Uyarlar yaptı. Konuşmasında böyle bir projenin başlangıcının kendi okullarında yapılmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal proje ile ilgili sayısal bilgiler vererek desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve eğitim camiası çalışanlarına çok teşekkür etti. Ayrıca 7219 ünite kanın bu proje kapsamında toplandığını; kadın bağışçı sayısının Türkiye’de %14 civarında iken bu oranın proje kapsamında alınan kanlardan sonra %39’a ulaşmış olmasının çok önemli bir başarı olduğunu söyledi.

            İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş Batman Gercüş’te Şehit olan askerlerin ailelerine ve milletimize başsağlığı dileyerek konuşmasına başladı. Bu hain saldırı sırasında yaralı askerlerimizin de bulunduğunu belirterek, bu tip durumlarda kanın ne kadar acil bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diledi ve projenin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

            Son olarak Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptığı konuşmada “Böyle güzel bir projenin içinde yer aldığı için Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve gözbebeğimiz Kızılay’a çok teşekkür ederiz. Şehzadeler Belediyesi olarak da projenin her zaman için destekçisi olacağız” dedi.  15 Temmuz hain darbe girişimine de vurgu yapan Ömer Faruk Çelik, o gece canlarını hiç düşünmeden feda eden yiğitlerin, ihtiyaç olduğunda genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile şanlı ecdadın torunları olarak seve seve canlarını vermeye hazır olduklarını belirtti. Canını verenlerin de kanını vermekten imtina etmeyeceğini belirterek “yeter ki ülkemiz ayakta kalsın” diyerek sözlerini bitirdi.

            Açılış konuşmalarının ardında Murat Germen Ortaokulyu, Murat Germen İlkokulu ve İstiklal İlkokulu velileri kan vermeye başladı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve protokol üyeleri kan veren velileri ziyaret ederek  teşekkür ettiler.

05-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.