MANİSA İL MEM ARGE

MANİSA SANA KANIM FEDA PROJESİ İLÇELERİMİZDE DEVAM EDİYOR

MANİSA SANA KANIM FEDA  PROJESİ İLÇELERİMİZDE DEVAM EDİYOR

     

Manisa Sana Kanım Feda Projesi tüm ilçelerimizde uygulanmaya devam ediyor.  Proje kapsamında Sarıgöl ilçemizde,  kan bağışı kampanyaları ve kan bağışı hakkında öğrencileri ve halkı bilinçlendirme çalışmaları yapılmıştır. Okul koordinatörleri tarafından her okulda kan bağışı konulu eğitimler verilerek öğrencilerde farkındalık oluşturulmaya çalışılmış ve Kızılay haftasında kutlama programları programları düzenlenmiştir. İlçede merkez okulların düzenlediği Kan bağışı kampanyasında 2 günde 200 ünite kan bağışına ulaşılmıştır. Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri tarafından halkı bilinçlendirme çalışmaları yapılmış ve bu sayede ilçede yapılan kan bağışları arttırılmıştır.

Proje kapsamında  Kula´da da örnek bir çalışma yapıldı. Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte hareket ederek Kula halkına, esnafına Kan Bağışı yapabilecekleri okulları ve günleri bildirdiler. Öğrenciler ellerindeki pankart ve dövizlerle, kan vermenin önemini anlatan broşürlerle  bu örnek davranış için davette bulundular.

Projemize sağladıkları katkı için  Kula ve Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Koordinatörlerimize, öğretmenlere. öğrenci ve velilere teşekkür ediyoruz.

 

31-12-201831-12-201831-12-201831-12-201831-12-201831-12-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.