MANİSA İL MEM ARGE

Manisa Sana Kanım Feda... Ve Rekor... Teşekkürler Salihli

Manisa Sana Kanım Feda... Ve Rekor... Teşekkürler Salihli

       Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ve  Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi tarafından yürütülen "Manisa Sana Kanım Feda Projesi" Türkiye rekoru ile devam ediyor.

      14 Şubat 2018 tarihinde Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi arasında imzalanan protokolle uygulanmaya başlayan Manisa Sana Kanım Feda Projesi kapsamında bugüne  kadar yaklaşık 15500 ünite kan bağışında bulunuldu.  Okulların bir şenlik havası içinde yaptıkları etkinlikler  Manisalılar tarafından büyük destek gördü.

      Salihli İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü proje kapsamında; şimdiye kadar Mili Eğitim Müdürlükleri bazında  kan bağışı rekorunu kırmayı hedefleyerek hazırlıklarını yaptı.

       27 Mart 2019 tarihinde düzenlenen etkinlikte ülkemizin geleceği olan, minik yüreklerinde büyük umutlar taşıyan öğrencilerimiz, kendilerine verilen  broşürleri anne babalarına, akrabalarına, yakınlarına, esnafa ve neredeyse Tüm Salihli´ye dağıtarak  onları kan bağışçısı olmaya ikna etti. Ülkemizde kadın kan bağışçısı oranı %16 iken,  bu kampanyada  %33´ e yükseldi. Düzenlenen kampanyada bir günde 1.473 ünite kan bağışı toplandı. Bu rakam ülkemizde Milli Eğitim Müdürlükleri bazında bir günde toplanan en yüksek rakamdır.

       Etkinliğimize katılarak bizlere destek olan; Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin´e, Salihli Kaymakamı Levent Kılıç´a, Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök´e, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş´a, Salihli Başsavcısı Hasan Uğurlu´ya, Salihli İlçe Emniyet Müdürü Saim Başaran´a, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek´e,  Kızılay Ege Bölge Kan Bağışı Planlama Sorumlusu Gönül Mandacı´ya,  Manisa Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal´a, Salihli İlçesi Okul Müdürleri ve öğretmenlerine, Alaşehir ve Kula'dan gelerek  kan veren öğretmenlerimize,  Salihli İlçesi proje koordinatörleri Volkan Kaz, İbrahim Yağan ve  Ufuk Karabulut´a, Kızılay Proje sorumlusu Berk Arkan, Ahmet Tuzcu ve Sadık Kılıçkaya´ya, Gaziantep, Elazığ, Ankara ve İzmir- Ödemiş'ten projemize destek olamak için gelen Kızılay personeline, Salihli´deki tüm öğrencilerimize ve velilerimize... kısacası kan vererek can olan tüm bağışçılarımıza, Salihli´ye çok çok teşekkür ederiz.

28-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-2019 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.