MANİSA İL MEM ARGE

Manisa´ya Tübitak 4006 Bilim Fuarları Desteği...

Manisa´ya Tübitak 4006 Bilim Fuarları Desteği...

Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 112 okulumuzda bilim fuarı sergisi açılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak  112 okulumuzda Bilim Fuarı Sergisi düzenlenecektir.

 

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Ar - Ge Birimi Yöneticisi “Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sonuçlarına göre 112 okulumuz toplam 560.000 ₺ destek almaya hak kazandı. Öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.