MANİSA İL MEM ARGE

Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Yolunda Bir Arada

Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Yolunda Bir Arada

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile   “Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Yolunda Bir Arada” Projesinin açılışı 4 Aralık günü Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlamıştır. Uygulanan proje ile  lise matematik öğretmenleri ve ortaokul matematik öğretmenlerinin mesleki gelişimine amaçlanmaktadır. Çalışmanın katılımcıları Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğretmenlik yapan 20 lise matematik öğretmeni ve 20 ortaokul matematik öğretmenidir. Proje semineri Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Arel  Üniversitesi,  Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi gibi farklı üniversitelerden öğretim görevlileri tarafından verilecektir.

 

Söz konusu proje kapsamında 4 Aralık 2017 günü MOSTEM’de lise matematik öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik "Matematik Dünyasına Kısa Bir Yolculuk" Sergisi yapıldı. 5 Aralık 2017 günü ortaokul matematik öğretmenlerine ve öğrencilerine yönelik "Matematikle Eğleniyorum" Sergisi yapılmıştır .Çocukların; hayatın her alanında var olan Matematik ile etkin bir bağ kurmasını hedeflenen sergiyle de matematiği keşfetme olanağı sunulması hedeflenmiştir. Proje açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez ve Manisa Celal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Ahmet ATAÇ katılmıştır. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Abdullah Ölmez “Eğitim öğretimde zamana bağlı olarak pek çok yeni yaklaşımlar ortaya çıkmıştır, yeniliklere ayak uydurabilmek için kurumumuz zaman zaman öğretmen eğitim programları düzenlemektedir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte yaptığımız bu çalışmanın matematik öğretmenlerinin gelişimine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir” dedi.  Sayın Ataç “Projenin mesleki gelişim için faydalı olacağını, Eğitim Fakültesi ile okulların ayrı düşünülemeyeceğini çünkü eğitim fakültelerinin öğretmen yetiştirdiğini mesleki gelişimin öğretmen olduktan sonra da devam etmesi gerektiğini bu tür eğitimlerin öğretmenlerin kendilerini yenileyebilmeleri için önemli olduğunu belirterek gelişim kaygısı taşıyan öğretmenlere teşekkür etti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Milli Eğitim Ar-Ge Birimi temsilcilerine, farklı üniversitelerden katılan öğretim görevlilerine teşekkür ederim.”dedi.06-12-2017

06-12-2017

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.