MANİSA İL MEM ARGE

Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar...

Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar...

         Manisa valisi Sayın Ahmet DENİZ'in himayelerinde, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarfedebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek amacıyla tasarlanan ve 2019-2020 yılında uygulanması planlanan proje ve faaliyetleri değerlendirme toplantısı Valilik Brifing Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Vali Yardımcıları Ahmet Yılmaz ve Ünal Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, YİKOB İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Hilmi Polat ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi öğretmenleri katıldı.

 

      2018-2019 eğitim-öğretim döneminde yapılan çalışmalar değerlendirilerek, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için planlanan proje ve faaliyetlerin tanıtımına geçildi.2019-2020 Eğitim-öğretim yılında uygulanmak üzere hazırlanan projeler ile eğitim-öğretimin kalitesini artırmak, öğrencilere bilgiye ulaşma yollarını öğretmek, eğitim personelinin bilgi ve becerilerini yükseltmek, aralarındaki iletişimi ve paylaşımı sağlamak, sürekli araştırma, değerlendirme, analiz yapmak amacı ile tüm okulları kapsayan 251.509 öğrenciye, 18.336 eğitimciye ve hayat boyu öğrenme ile tüm Manisa halkına ulaşmak hedeflenmektedir. 

     

     Toplantıda; Manisa Her Yerde Okuyor' kampanyası ile okumanın önemine değinen ve çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılması gerektiği vurgusu yapan Vali Ahmet Deniz, Manisa'da kütüphanesiz okul kalmaması için çalışmalara başladı.Geleceğimizi şekillendirmek ve daha güvenle bakabilmek için önceliğin eğitim olduğunu, kaliteli bir eğitim için de akademik başarının yanında sosyal, kültürel, sportif faaliyetler yönünden öğrencilerin gelişmesi gerektiğini belirten Vali Ahmet Deniz "Okullarımızda ki fiziki mekânları iyileştirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli şartlarda eğitime devam etmeleri en büyük arzumuz. 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi ile de çocuklarımıza kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını kazandırabileceğimiz alanlar oluşturmak istiyoruz." dedi.

     27-06-201927-06-2019

 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.