MANİSA İL MEM ARGE

Oku-Yorum Faaliyeti Ödül Töreni

Oku-Yorum Faaliyeti Ödül Töreni

2017–2018 eğitim-öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin koordinatörlüğünde hazırlanan ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi’ninpaydaş olduğu“OKU-YORUM Faaliyeti” müdürlüğümüze bağlı tüm ortaokullarda uygulanmıştır.

Okuma alışkanlığı, bireylerin sahip oldukları entellektüel birikimlerini geliştirdikleri, hayallerinin sınırlarını zorladıkları ve yeni öğrenme alanları oluşturarak bilgileri kalıcı hale getirdikleri bir aktivitedir. Öğrencilerimizin okuma eylemini bir gereksinim olarak algılayıp, yaşam boyu, sürekli ve düzenli biçimde bu eylemi gerçekleştirmesi gerekir.

Günümüz gençlerinin televizyon ekranlarına sabitlenmiş, video oyunları bağımlısı olduklarını gerekli olmadıkça okumaktan kaçtıklarını ve okumayı sevmedikleri bir gerçektir. Oysa kalıcı öğrenmenin en etkili yollarının başında kitap okumak gelmektedir.

Oku-Yorum faaliyeti ile 100 temel eser öğrencilerimize okutulmuş; öğrencilerimizin milli, manevi ve kültürel değerlerini okuyup yorumlayarak özgün bir bakış açısı geliştirmeleri hedeflenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri önderliğinde başlatılan okuma kültürü oluşturmaya yönelik faaliyetler ışığında hazırladığımız bu çalışma, ülkemizin güncel ve önemli bir yarasına değinmektedir

Söz konusu faaliyet kapsamında düzenlenen“ Ödüllü Kitap Okuma Yarışması İl Ödül Töreni”nde Manisa Öğretmenevi’nde okuma ile ilgili faaliyette 4 kategoride ilçe birincisi olan öğrencilere ödülleri Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ, Eğitim Bir- Sen Manisa Şubesi Başkanı Mesut ÖNER ve Eğitim Bir- Sen Manisa Şubesi Başkan Yardımcısı Aziz BULUT tarafından takdim edildi.

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.