MANİSA İL MEM ARGE

Okul Terki Yaşam Terki" isimli Zafer Kalkınma Ajansı DFD Programı başvurumuz kabul edilmiştir.

Okul Terki Yaşam Terki" isimli Zafer Kalkınma Ajansı DFD Programı başvurumuz kabul edilmiştir.

      Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, AR-GE Birimi Yöneticisi Sayın Necmettin OKUMUŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Manisa, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin AR-GE Birimleri ortaklığı ile hazırlanan "Okul Terki Yaşam Terki" isimli Doğrudan Faaliyet Destek Programı başvurumuz kabul edilmiştir.

Projenin genel amacı; TR 33 Bölgesinde erken okul terkini önlemek, okul terkinin başlangıcı olan okul devamsızlıklarının önüne geçmek, eğitim seviyesinin ve kalitesinin artırılmasına katkı sağlamak; eğitim kalitesinin artırılması ile daha refah, gelişmiş muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak olan Projemizin özel amaçları ise;  TR 33 Bölgesindeki okul devamsızlık ve terkinin azalması ve beşeri sermayeye yatırım yaparak özellikle gençliğin sorunlarına çözüm bulmak ve bölgenin refah yaşam seviyesine ulaşmasını sağlamaktır. Projemizin süresi 3 ay olacaktır. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2019 Stratejik Planının başarıya ulaşmasına katkı sağlayacaktır. “ dedi.

 

07-11-201607-11-201607-11-2016
1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.