MANİSA İL MEM ARGE

Okul ve Kurumlar İçin 2015-2019 Taslak Stratejik Plan Örnekleri

Okul ve Kurumlar İçin 2015-2019 Taslak Stratejik Plan Örnekleri

OKUL VE KURUMLARIMIZ İÇİN TASLAK 2015 - 2019 STRATEJİK PLANLAR

Bilindiği üzere M.E.B., İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Okul ve Kurumlar 2015-2019 stratejik planlama çalışmaları, 2013/26 sayılı genelge eki hazırlık programı ile başlatılmış, M.E.B 2015- 2019 Stratejik Planı Sayın Bakanımız Nabi AVCI’nın Başkanlığında toplanan stratejik planlama üst kurulu kararı ile onaylanmıştır. Müteakiben, adı geçen program gereği; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2015- 2019 Stratejik Planı da Müdürlüğümüz “Stratejik Planlama Üst Kurulunun” uygun görüşleriyle Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ’ın ilgi (e) Olurlarıyla yürürlüğe girmiştir.

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığınca gönderilen “Stratejik Planlama Sürecine İlişkin Açıklamalar” da değinildiği üzere; Müdürlüğümüzün ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin, Bakanlık tarafından belirtilen 3 tema, 3 Amaç ve 7 Hedeften oluşan Temel Yapıya uyum zorunluluğu BULUNMAKTADIR.  Okul ve kurumlarımızın değinilen yapıya uyma zorunluluğu olmamakla birlikte; bağlı oldukları İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün kontrolünden geçmek şartıyla belirli bir serbest alan bırakılmıştır. Ancak okul ve kurumlarımız bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Stratejik Planı ile genel uyumu yakalamak şartıyla bu çalışmaları yürütebilirler.

Bu bağlamda Müdürlüğümüz Stratejik Planlama Ekibince hazırlanan, farklı kurum türlerinin istifade edebileceği “Taslak Stratejik Planları” aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

TASLAK OKUL ÖNCESİ STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

TASLAK İLKOKUL STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

TASLAK ORTAOKUL STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

TASLAK GENEL LİSE STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

TASLAK MESLEK LİSESİ STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

TASLAK HALK EĞİTİM STRATEJİK PLAN ÖRNEĞİ

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.