MANİSA İL MEM ARGE

Okuyan Şehir Manisa Projemiz Kapsamında 742. Vuslat Töreni Gezisi Düzenledik...

Okuyan Şehir Manisa Projemiz Kapsamında 742. Vuslat Töreni Gezisi Düzenledik...

15-12-201515-12-201515-12-201515-12-2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-Ge Birimimizce koordine edilen ‘Okuyan Şehir Manisa’ projesi kapsamında Hazreti Mevlana´nın 742´inci Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma,  Şeb-i Arus törenilerine katılmak üzere Manisa Kız Anadolu imam Hatip Lisesinden 35 öğrenci,  2 İdareci ve 2 Öğretmen nezaretinde Konya gezisi gerçekleştirildi.

              12.12.2015 Cumartesi günü saat 14:00’de Konya Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde Ahmet ÖZHAN konseriyle başlayan program Şeb-i Arus özel Mevlevi gösterisiyle manevi bir havada öğrencilerin izlemesi sağlandı. Tören bitiminde öğrenciler Mevlana Müzesine götürülerek burada ziyarette bulunarak dua ettiler. Daha sonrasında Konya’nın yöresel yemeklerinden ikramlarla öğrencilere dinlenme imkanı tanındı. Panoramik şehir turu ve alışveriş sonrasında memnuniyetle bu manevi atmosferin en güzel anlarının yaşandığı şehre veda edildi.

             Manisa’ya gelindiğinde öğrencilerin ifadesiyle herkesin televizyondan gördüğü şekilde değil de bilhassa bu törenlerin içinde olup, bu manevi havayı birebir yaşamanın çok etkileyici olduğu konusunda hemfikir olmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz; Bu geziyi gerçekleştiren, emeği geçen Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-Ge Birimimiz ve Şehzadeler Belediye Başkanlığına teşekkürlerini sundular.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.