MANİSA İL MEM ARGE

OMURGANI FARK ET SKOLYOZU ALT ET PROJESİ

OMURGANI FARK ET SKOLYOZU ALT ET PROJESİ

Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Proje Uzmanı Nurullah ŞENGÜL tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından SD4/GEN/7654  kabul numarasıyla kabul edilip  finansmanıyla yapılan "Omurganı Fark Et Skolyozu Alt Et " projesi faaliyeti olarak panel yapılmıştır. Panelin ana teması  skolyozun farkındalığını ve bilinirliğini sağlayarak erken dönemde teşhis edilip tedaviye başlanılmasının sağlanmasıdır.

"Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin paydaş olduğu Omurganı Fark Et skolyozu Alt Et Projesi kapsamında yapılan panele rehber öğretmen, beden eğitimi öğretmeni ve sınıf öğretmenleri katılmıştır.

Skolyoz Genellikle omurganın üst kısmındaki eğrilik olarak tanımlanır ve kişinin duruşunu etkileyebilir. Erken dönemde belirti vermeyen sinsi ilerleyen bir kas iskelet sistemi hastalığıdır.  Doğru tanı ve uygun yönetim planı için skolyozun erken dönemde tanınması, konunun toplumda  farkındalığının artırılması  çok  önemlidir. Okul döneminde en çok rastlanan skolyozun öğretmenler tarafından tanınması, farkındalık ve bilincin oluşturulması projenin ana hedefidir.

Projeye ait tüm içeriklerin bulunduğu (panel bilgileri, e-kitapçık, bilgilendirme videoları, proje sonuç raporu vb.) proje web sitesi https://omurganifarketskolyozualtet.com.tr/  linkinde yer almaktadır. Ayrıca işaret dili eklenmiş bilgilendirme videolarının olduğu siteye aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

https://omurganifarketskolyozualtet.com.tr/isaret-dili-eklenmis-ogretmen-bilgilendirme-videolari/

12-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.