MANİSA İL MEM ARGE

ORTAOKULLAR ARASI ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI FAALİYETİ YÖNERGESİ YAYINLANDI

ORTAOKULLAR ARASI ŞEHRİM BENİM EVİM PROJESİ ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI FAALİYETİ YÖNERGESİ YAYINLANDI

       Tanım:  Ortaokullar Arası Şehrim Benim Evim Projesi Çevrim İçi Bilgi Yarışması Faaliyeti, twitter @manep2023 hesabı üzerinden yürütülen bir bilgi yarışmasıdır. Öğrencilerimize, yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulmuş resmi bağlayıcılığı olmayan bir etkinliktir.

       Madde 1: Twitter @manep2023 üzerinden oluşturulmuş Şehrim Benim Evim Projesi Çevrim İçi Bilgi Yarışması Faaliyeti etkinliğine hesabı takip eden ve "gerçek hesap sahibi" herkes katılabilir. (Öğrencilerimiz yarışmaya annesinin veya babasının twitter hesabından katılabilir.)

         Madde 2: Yarışma Manisa ilinde bulunan ortaokul öğrencilerini kapsamaktadır. Katılım için ortaokul öğrencilerimizin https://forms.gle/aWzUnvxBz9Gt19rD6 formunu doldurması, sosyal medya hesaplarımızı takip etmesi, soruları cevaplaması yeterlidir. Katılım tamamen gönüllülük esasına göre yapılır.

          Madde 3: 20 Mayıs 2021 Perşembe günü saat 18.30 itibarıyla başlayacak Şehrim Benim Evim Projesi Çevrim İçi Bilgi Yarışması Faaliyeti 21 Mayıs 2021 Cuma günü sonlanacaktır.

Yarışma için gerekli link 18.25'te twitter @manep2023  adresinden verilecektir. Öğrencilerin sisteme giriş yapması beklenecektir. Yarışma her gün saat 18.30'da başlayıp 18.50'de sona erecek olup,https://quizizz.com/ adresinden online şekilde 15 soru ile test şeklinde gerçekleştirilecektir.

Söz konusu yarışmanın yapılacağı https://quizizz.com/ sitesinden verilecek kod ile katılımcılar yarışmaya katılabilirler. Bu kod yarışmacılarla twitter @manep2023 adresinden link verilerek paylaşılacaktır. Siteye herhangi bir üyelik gerekmez. Katılımcılar sadece kendilerine belirleyecekleri bir takma ad (nickname) ile katılabilirler. Öğrencilerimiz isterlerse takma isim olarak okullarının ya da ilçelerinin ismini veya twitter hesap isimlerini kullanabilir. Yarışma bütün katılımcılar dahil olunca yönetici tarafından başlatılır. Yönetici yarışmayı sonlandırdıktan sonra yarışmaya katılım sağlanamaz ve sonrasında sorular görülemez. Yarışma başladığında sistem hızlı cevaplarda daha çok puan vermektedir. Yarışma bitiminde sistemin yaptığı sıralama ve puanlama twitter @manep2023 ve @il_mem_45 hesaplarımızda paylaşılacaktır.

          Madde 4: Yukarıda bahsedilen sistemin yaptığı sıralama ve puanlama sonucun kontrol edildiği an sayfa takipçisi olma şartı vardır.

       Madde 5: Her gün "Yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü" twitter hesabı üzerinden yayınlanır ve kitabın sahibi olur. Kazanılan kitaplar kazanan kişinin adresine PTT kargo yoluyla gönderilecektir. Yarışma sonrası dereceye giren öğrencilerimizin okul ve adres bilgilerini bilgiyarismasi45@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

        Madde 6: Yarışmaya katılan hesaplar T.C. Anayasalarına aykırı isim taşıyamazlar. Ayrıca, yarışmaya katılan hesaplar yorumlarda müstehcen ifade veya imada bulunamazlar. Bu ve benzeri hesaplar @manep2023 hesabı tarafından engellenir ve daha önce kazanmış olsalar dahi hediye haklarından vazgeçmiş sayılır.

      Madde 7: Öğrencilerimizin milli tarihimizi, milli kültürümüzü kavramalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş resmi bağlayıcılığı olmayan bu etkinlik üzerinde değişiklik yapılabilir, sonlandırılabilir.

 

                 Bu yönerge 7 maddeden  oluşmaktadır.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.