MANİSA İL MEM ARGE

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Ödüllü Satranç Turnuvamızı Düzenledik...

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Ödüllü Satranç Turnuvamızı Düzenledik...

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Ödüllü Satranç Turnuvamızı Düzenledik...

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Ödüllü Satranç Turnuvamız için son hazırlıklarımızı tamamladık. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimimizce koordine edilen turnuvamız, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesinin ana sponsorluğunda, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün de desteğiyle 04-05 Haziran tarihlerinde Manisa 19 Mayıs Stadyumu Gediz Satranç Salonunda gerçekleştirildi. İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı (İHH)´nın bir projesi olan, 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Türkiye çapında gönüllü okullarımızda resmi olarak uygulanan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen´in de paydaşlar arasında bulunduğu "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında Haziran 2016 itibariyle Manisamızda 561 yetime bakılmaktadır.

Manisa olarak bu proje kapsamında yetimlere destek olma anlamında Türkiye çapında ilk 10 il arasındayız. "Açık" kategori ve "12 yaş ve altı" kategorisi olmak üzere 35+30 zaman temposu ile 7 tur üzerinden gerçekleştirdiğimiz ve milli takım sporcuları da dahil olmak üzere oldukça kuvvetli satranç oyuncularının katıldığı turnuvamızda her iki kategoride de birinciler laptop ve kupa, ikinciler fotoğraf makinası ve kupa, üçüncüler ise TV ve kupa kazandılar. 4 ila 10.´luk derecesi alan tüm sporcular satranç takımlarının yanı sıra günün anısına özel olarak basılan madalyaları ödül olarak aldılar. Her iki kategoride de en iyi ilk 3 bayan sporcumuz satranç takımı ve madalya ödülünü hak ettiler.

Ayrıca istisnasız tüm katılımcılara üç kitaptan oluşan kitap seti hediye edildi. Turnuvamızdan elde edilen katkı payı ile projemiz kapsamında bir yetime daha destek olunacaktır. Amacımız bu turnuvayı geleneksel hale getirebilmek…

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.