MANİSA İL MEM ARGE

"İyiliğe Varmısın Projesi" Kapsamında Maldan Anasınıfı Yenilendi

"İyiliğe Varmısın Projesi" Kapsamında Maldan Anasınıfı Yenilendi

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimince hazırlanıp yürütülen “İyiliğe Var Mısın?” Projesi uygulamaya konulmuştur. Günümüz dünyasında her şeyin hızla tüketildiği, insanların çoğu zaman kafasını kaldırıp, neler oluyor diye etrafına bakmadığı bu çağda insanlık adına yapılan davranışlar çok daha değerlidir. Yardım etme davranışı, hem yardım alan kişiyi hem de yardım eden kişiyi olumlu etkilemektedir. Çalışma hayatının yoğunluğundan, rekabet ortamından, sanal dünyada geçirilen zamanın uzunluğundan, insanların birbiriyle iletişimi azalmış, insanların gerçekten ne istediğini ya da hissettiğini, neye ihtiyacı olduğunu anlamak zorlaşmıştır. Bunun devamında da iletişimde, ilişkilerde kopukluk, karşımızdaki insanların hislerine ya da isteklerine tepkisiz kalma gibi durumlar görülebilmektedir. Mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler paylaştıkça azalır. Paylaşma ve yardımlaşma insanların ekonomik düzeylerini birbirine yaklaştırır  Aynı zamanda arada sevgi saygı ve kaynaşmayı sağlar  Paylaşan ve başkalarına yardıma hazır olan insanlar mutluluğun ve huzurun yalnızca parayla elde edilmediğini yaşamış olurlar. Türk toplumu olarak geçmişten günümüze kadar uzanan yardımlaşma duygusu halen devam etmektedir. Nerede bir afet, savaş ya da kötü bir olay olsa uzaklığı, dili, dini, ırkı ne olursa olsun Türk yardım kuruluşlarını orada görüyoruz, SMS ile yardım mesajları atıyor, gıda yardımı yapıyor, maddi ve manevi yardımlarda bulunuyoruz, sınır kapılarımızı açıyor ve onlara güvenli bir hayat ve ortam sağlıyoruz. Tüm bunlardan hareketle, geleceğimizin yetişkinleri ve gençlerine bu davranışları erkenden kazanmalarına yardımcı olmak, farkındalıklarını arttırmak amacıyla bu projeye ihtiyaç duyulmuştur. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş:

 

‘’Bu kapsamda;  öğrenciler ve kurumlar  arasında dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması amacıyla Özel Ülkem Koleji Okul Aile Birliğinin destekleriyle Maldan İlkokulu Anasınıfının tefrişatı yapılmıştır. Halı, masa, sandalye, perde, dolap, oyuncak ve kırtasiye malzemesi yardımı yapılmıştır.Anasınıfının tuvaleti yaptırılmış, merdiven trabzanı yenilenmiştir. Özel okullarımızından Ülkem Koleji İyiliğe Var Mısın Projesine destek vererek örnek olmuştur.’’ dedi.

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.