MANİSA İL MEM ARGE

"Manisa Sana Kanım Feda" Projesi Seminerleri Başladı

"Manisa Sana Kanım Feda" Projesi Seminerleri Başladı

Manisa İl Milli Eğitim Arge Birimi’nin Türk Kızılay’ı paydaşlığında hazırlamış olduğu “ Manisa Sana Kanım Feda” projesi açılışı 05.03.2018 günü Kültür Sitesi Lale Salonu’nda yapıldı. Açılış İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Necmettin Okumuş’un konuşmasıyla başladı. Sayın Okumuş “Gelişmiş ülkelerde bir yılda toplam ülke nüfusunun yüzde 3-4 kadar bir kısmı kan bağışlamaktadır. Bu oranlarda bağış gerçekleştiğinde, o ülkenin kan ve kan ürünleri ihtiyacı karşılanabilmekte ve hastaneye giden hasta veya yaralıların “kan bulma ya da bulamama” gibi bir derdi olmamaktadır.Maalesef ülkemizde ise yıllık bağış oranı yüzde%1 civarındadır. Bu nedenle kana ihtiyacı olan hastalar sıkıntı yaşamakta hatta bazen hayatını kaybetmektedir.
Toplumda birer eğitim neferi olan bizler böyle acil, önemli ve hassas bir konuda da öncü olmalıyız diye düşündük ve Türk Kızılay´ı ile birlikte "Manisa Sana Kanım Feda" projesini hazırladık.” dedi. 
Ardından Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Gökay Gök tarafından Okul Müdürleri ve proje okul koordinatör öğretmenlerine proje ile ilgili seminer verildi. Seminerler dört gün boyunca Manisa’nın farklı ilçelerinde devam edecektir.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.