MANİSA İL MEM ARGE

Şehrim Benim Bilgi Yarışması İl Finali

Şehrim Benim Bilgi Yarışması İl Finali

2017-2018 eğitim-öğretim yılında AR-GE Birimince koordine edilen ve Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda uygulanan “Şehrim Benim Evim Projesi Bilgi Yarışması Faaliyeti” ilimiz genelinde ortaokul 5. sınıflar arasında uygulanmıştır. Koordinatör ilçelerimizde yapılan yarı final yarışması sonucu dört okulumuz il finaline katılmaya hak kazanmıştır. 

Yarışma sonucunda Gördes Cumhuriyet Ortaokulu il birincisi olmuştur. Yarışmada Ahmetli Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik Ortaokulu ikinci, Sarıgöl Şehit Esin Akay Ortaokulu üçüncü ve Yunusemre Üzümcüler İsa Artunç İmam Hatip Ortaokulu dördüncü olmuştur.

Öğrencilerimizin ödüllerini veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, ARGE Birimi Yöneticisi Sayın Necmettin OKUMUŞ;

“2015-2016 eğitim öğretim yılından bu yana devam eden Şehrim Benim Evim Projesi kapsamında öğrencilerimiz şehrimizin milli manevi değerleri, doğal, kültürel güzellikleri hakkında bilgiler edinmiştir. Proje kapsamında düzenlenen Bilgi Yarışmamız her geçen yıl daha büyük kitlelere ulaşmaktadır. Artık gelenekselleşen ve üçüncüsünü düzenlediğimiz yarışmamız önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında daha büyük katılımlarla devam edecektir.” dedi. 

Üç yıldır devam “Şehrim Benim Evim Projesi Bilgi Yarışması” faaliyetine bu yıl ilimiz genelinde bulunan 18.906 öğrenci katılmıştır.

Yarışmaya Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris AVŞAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin OKUMUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi YÜKSEL,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cezmi YILDIRAK, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Bülent YILDIRIM ve Savaş BULAN, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nalan KUMRAY CİN, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.