MANİSA İL MEM ARGE

Şehrim Benim Evim Projesi Açılışı

Şehrim Benim Evim Projesi Açılışı

Manisa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince  koordine eilen “Şehrim Benim Evim Projesi” 2018-2019 eğitim-öğretim yılında  uygulanmaya başladı. 3 yıldır revize edilerek uygulanan proje kapsamında 10.000’e yakın öğrencimiz  gezilere katılmıştır.  

2017-2018 eğitim- öğretim yılında uygulanan “Şehrim Benim Evim Projesi Bilgi Yarışması” faaliyetinde il birincisi olan Gördes İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri 13 Kasım 2018 Salı günü 27 öğrenci, okul müdürü ve öğretmenleri ile projenin ilk gezisini gerçekleştirdi. Öğrencilere Nihal Akçura Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğretmen ve öğrencilerimiz  geziye rehberlik etti.

         Gezi Şehzadeler ilçemizin Sayın Kaymakamı  Cemal Hüsnü KANSIZ’ı makamında ziyaret ederek başladı. Şehzadeler Kaymakamımız öğrencileri ağırlayarak onlarla sohbet etti. Misafir öğrencilere çikolata ikramında bulunan Kaymakamımız onlarla meslekler hakkında sohbet etti.

         Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giden öğrencilerimizi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ÇETİN kabul etti. Öğrencilerle tek tek toklaşan ve sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz onlara kitap hediye etti. Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde öğle yemeğini yiyen öğrenciler daha sonra gezi kapsamında Ağlayan Kaya, Sultan Camii ve Külliyesi, Muradiye Camii ve Külliyesi, Mevlevihane, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Tarihi Müzesi gibi ilimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.