MANİSA İL MEM ARGE

Sesim Kitabın Olsun Faaliyeti

Sesim Kitabın Olsun Faaliyeti

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında İl Mili Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan İyiliğe Var mısın? Projesi kapsamında “ “Sesim Kitabın Olsun” faaliyeti uygulanmaya konulmuştur.  Faaliyet paydaşı olarak destek veren Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi tarafından  pilot okullarımızdaki öğrencilerimize verilecek seminer ile  engelli kardeşlerimiz için farkındalık oluşturmak, görme engellilerin ulaşacağı kitap sayısını arttırmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin planlamış olduğu  Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuarı  GETEM’e müracaatı sağlamak ve Manisa ilinde görme engelli öğrencilerimizle gönüllü olan öğrencilerimizi bir araya getirmek amaçlanmaktadır.

Faaliyetin açılışı 9 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da Fatih Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ ,Md.Yrd VE Ar-Ge sorumlusu Necmettin OKUMUŞ, Md. Yrd. Mehmet AKİŞ,Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ŞENGÜL, Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi  Uzmanı Dr. Ümit ATMAN     katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş  yaptığı açılış konuşmasından sonra, Manisa Anadolu Lisesi’nde ve Halil Yurtseven İlkokulu’nda bulunan görme engelli öğrencilerimize hediyeler verdi. Ardından Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Ümit Atman   tarafından 10. sınıf öğrencilerine seminer verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Recep DERNEKBAŞ açılış konuşmasında “Çevremizdeki dünyayı algılamak için kullandığımız temel bilgi kaynağı gözlerimizdir. Görme engelliler hayatın akışında bir çok problemle karşılaşmaktadır. Toplum olarak bizlere düşen görev yaşanan sıkıntıları  en aza indirmek için çalışmaktır. Günümüz gençleri ise teknolojiyi çok iyi bilmekte ve teknolojik aletlerle çok uzun zaman geçirmektedir. Bu durum gençlerin çevresi ile olan sosyal ilişkilerini azaltmaktadır. Gençlerin  bilgisayar, tablet ve cep telefonu ile geçirdikleri sürenin verimli kullanılması ve çevrelerinde yaşamları daha zor olan öğrencilere yardım etmesi hem görme engeli öğrencilere hem de genç lise öğrencilerimize büyük kazanımlar sağlayacaktır. Bu amaçla görme engelli bireylerimize yardımcı olabilmek ihtiyaç duydukları anda yardıma varız diyebilmek için "Sesim Kitabın Olsun" faaliyeti hazırlanmıştır.” dedi. Ayrıca Sayın Dernekbaş “Bilgilendirme seminerlerinin pilot okullarımız olan Gediz Anadolu Lisesi, Fen lisesi ve Manisa Anadolu Lisesi’nde hafta boyunca devam edeceğini,  gönüllü öğrencilerimiz ile görme engelli öğrencilerimizin zaman zaman buluşup birlikte zaman geçireceğini ve faaliyetin haziran ayına kadar devam edeceğini” belirtti.


09-01-2017
09-01-201709-01-2017

09-01-2017

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.